Olduğunuzdan daha genç görünün

0
Genç
Genç

Birçok yetişkin ciltlerinin daha genç görünmesini ister. Cildiniz yaşlanmadan önce yaşlanma karşıtı bakımlar yapmak daha etkilidir, olduğunuzdan daha genç görünmenize yardımcı olabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Siz de cildinizi bir an önce tedavi etmeye başlayın ve olduğunuzdan daha genç görünün.

  • Her zaman güneş kremi kullanın. Cildinizin yaşlanmanın etkilerini göstermesinin ana nedeni güneşin yarattığı hasardır. Güneş cildinize sadece kırışıklıklara neden olmaktan daha büyük hasarlar verir. Daha sağlıklı olabilmek ve daha güzel görünebilmek için yüzünüzde güneş kremi kullanın. Piyasada döküntülere, yağlı veya ağır hissetmenize neden olmadan her gün kullanabileceğiniz birçok güneş kremi var. Güneş kremiyle beraber bir nemlendirici ya da losyon kullanmayı da alışkanlık haline getirin.
  • Yüzünüzü sıklıkla ama nazikçe temizleyin. Cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle yüzünüzü düzenli olarak temizleyin. Ilık su kullanın ve nazik olun. Yüzünüzü ovalamayın ve zararlı sabunlar kullanmayın. Her gün yatağa yatmadan önce makyajınızı temizlediğinizden emin olun. Yüzünüzü kurulayın ama sert bir şekilde ovalamayın.
  • Cildinizi nemlendirin. Yağlı bir cilde sahip olsanız bile günlük olarak kullanabileceğiniz bir nemlendirici bulun. Piyasada yağ bazlı olmayan birçok kaliteli nemlendirici bulunmaktadır.
  • İyi beslenin. İşlenmiş yiyecekler, doymuş yağlar ve trans yağlar cildinizi içerden dışarı doğru yaşlandıracaktır. İçeriğinde E vitamini, C vitamini ve omega-3 yağ asitleri bulunan yiyecekler tüketmeyi deneyin.
  • Egzersiz yapın. Egzersiz kan dolaşımını arttırarak cildinize daha güzel bir görünüm ve doğal bir parlaklık kazandırır.
  • Uykunuzu alın. Uykunuzu yeterince almadığınız zaman gözlerinizin altında koyu halkalar, göz torbaları oluşur. Bu izler makyajla bir miktar kapatılabilir ama yeterli miktarda uyumanız daha iyi olacaktır.
  • Sigara içmeyin. Eğer sigara içiyorsanız bir an önce bırakın. Sigara içmek kan akışınızı yavaşlatarak kırışıklıklara neden olur. Aynı zamanda sigara içerken dumanın çoğu ağız çevresiyle temas ettiğinden ağız çevresinde kırışıklıklara neden olur.

İster yaşlı ister genç, ister kırışıklı ister kırışıksız olsun kendine güvenen ve mutlu insanlar daha çekici bulunurlar. Cildinize iyi bakın, ancak aynı zamanda kendinizle barışık ve mutlu olun, bu insanların size baktıklarında gördükleri şeyi değiştirecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.