Organik yüz kremi nasıl hazırlanır?

0
Yüz kremi
Organik yüz kremi

Vitaminlerin ve minerallerin vücudu sağlıklı tuttuğu bir gerçektir. Bununla birlikte vitaminler cildin antioksidan seviyesini ve doğal asit miktarını arttırırlar. Vücudu vitaminlerle içeriden besleyebileceğiniz gibi dışarıdan da bu antioksidanları ve doğal asitleri cildinizin emmesini sağlayabilirsiniz. Evinizin konforunda spa kalitesinde vitaminli organik yüz kremi hazırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Organik yüz kremi malzemeleri

Yeşil kil
Aloe vera suyu ya da aloe vera jel
Sıvı E vitamini
Salatalık

Organik yüz kremi hazırlanışı

1

Çeyrek bardak yeşil kili bir karıştırma kabına aktarın. Üzerine ¼ bardak aloa vera suyu ekleyin. Unutmayın ki aloe vera jel ve aloe vera suyu birbirinden farklıdır. Eğer jel kullanmak isterseniz 1/8 bardak aloe vera jeli 1/8 bardak su ile karıştırıp karışıma ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte aloe vera jel, yüz maskesi için çok daha iyi bir seçenektir.

2

Bir miktar salatalığı çatalla ezin. Elde ettiğiniz salatalık püresini karışıma ekleyin. Yarım yemek kaşığı e vitaminini de karışıma katın. Sıvı haldeki E vitaminini eczanelerden temin edebilirsiniz. E vitamini cildin yapı taşını oluşturmaktadır. Cilde gençlik kattığı gibi doğal bir parlaklık da kazandıracaktır.

3

Bütün bu karışım iyice karıştırarak doğal bir macun elde etmiş olursunuz. Elbette yüz önce iyice temizlenmelidir. Ardından yüzünüze ve boynunuza gençlik katacak bu mükemmel maskeyi uygulayabilirsiniz. Organik yüz kreminizi 20 dakika cildinizde bekletin. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın ve yumuşak bir havluyla ıslaklığını alın.

4

20 dakika boyunca ciltte tutulan bu krem sonrasında cilt temizlenmeli ve kalan krem buzdolabında tutulmalıdır. Krem buzdolabında 1 hafta boyunca kalabilir. Organik olan tüm ürünlerde olduğu gibi hazırladığınız bu organik yüz kremi de 1 hafta sonunda artık kullanılmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.