Papatya suyu ile saç rengi açma

0

PapatyaKadınlar yaşamlarındaki değişikliğe önce saçlarıyla başlar. Saç kesimini değiştirir, saç rengini farklılaştırır ve kendilerini yenilemek isterler. Saçlarına özen gösteren kadınlar saç rengini değiştirmek için, kimyasal saç boyaları yerine doğal yolları tercih ederler. Bunların arasında en fazla rağbeti gören papatya suyu saç açma yöntemidir.

Papatya suyuyla saç açma nasıl olur?

Bu uygulamayı taze papatya kullanarak yapabileceğiniz gibi, aktardan kuru papatya alarak ta yapabilirsiniz. Fakat saçlarınıza daha güzel renk vereceği için, kuru papatya kullanmanızı tavsiye ederiz. Papatyayı saçlarınızın uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Kısa saçlarda 2 bardak su ve 1 avuç kadar papatya kullanabilirsiniz. Uzun saçlı olanlar 1 litre su ve 2 avuç papatya kullanmalıdır. Bunları bir tencerenin içinde kaynatın.

Papatyaları kaynatırken suyun içine papatyalar rengini vermelidir. Suyun rengi turuncu olmadan ocağı kapatmalısınız. Ortalama olarak 5-10 dakikada suyun rengi istediğiniz gibi olur. Ayrıca tam kıvamında kaynayan suyun kına kokusu vermesi halinde, yine suyun yeterince kaynadığını anlayabilirsiniz. Papatya suyunu kenarda biraz soğutmalısınız. Ilık halde karışımı süzgeçten geçirin. Bunu kuru ya da nemli saçınıza uygulayabilirsiniz. Kaynamış suyun içinden aldığınız papatyaları dilerseniz cilt bakımı için kullanabilirsiniz. Papatya suyunu dilerseniz tarakla ya da elinizle saçlarınıza sürün, dilerseniz saçlarınızı bu suya batırın. Daha sonra saçlarınızı güneşte kurutmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada güneş çok önemli olduğundan, saçlarınızı papatya suyuyla açmaya karar verdiğinizde mutlaka güneşli günleri tercih edin. Saçlarınız kuruduktan sonra her zaman olduğu gibi saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.