Parlak saçlar için bitkisel uygulamalar

0
Parlak saçlar için
Parlak saçlar için

Hayatta saçları sönük ve cansız gösteren pek çok faktör vardır. Kuruluk, saç şekillendiricilerden kalan birikintiler, aşırı bakımdan dolayı oluşan hasar. Bunların hepsi saçı parlaklığından edebilir. Saç kremleri, protein takviyeleri ve diğer pahalı tedaviler en yakındaki kuaförden alınabilir ancak saçınızı parlaklığına geri kavuşturmak için evde yapabileceğiniz pek çok şey de vardır. Bu tedavileri kullanırken sabırlı olmayı unutmayın çünkü sonuçlarını görmeye başlamak bir iki haftanızı alabilir

Soğuk Su

Saçınızın parlaklığını arttırmanın en basit yollarından biri kafanızı şampuanlarken soğuk su kullanmaktır. Soğuk su saçınızın epidermisini kapatır böylece saçınız daha düz durur. Epidermisin düz bir zemini olması ışığı daha iyi yansıtmasını sağlar böylece daha parlak görünür.

Sirke

Başınız için sirke gibi asitli bir madde kullanmanız saçınızı daha parlak gösterebilir çünkü sirke saçınızın telini sıkılaştırarak ışığı daha kolay yansıtmasını sağlar. Sirke, özellikle de elma sirkesi saçınızın normal pH’sine kavuşmasına yardımcı olur ve şampuan ve saç ürünlerinden arta kalan kalıntıları temizler. Bir miktar su ile elma sirkesini karıştırarak şampuanlama sonrasında saçınızı karışımla yıkayınız daha yoğun bir çözüm için bu karışıma yarım limon sıkınız. Limon saçınızın rengini hafifçe açabilir bu yüzden bu bir sorun yaratacaksa kullanmayınız.

Bira

Birada hafif asitlidir bu yüzden saçınızın parlamasını engelleyen kalıntıları temizler. Tedavi olarak, saçınıza bir şişe bira dökünüz, saçınıza yedirdikten sonra soğuk suyla yıkayınız. Normal temizleme rutini olarak 3 yemek kaşığı birayı yarım bardak ılık suyla karıştırıp saçınıza masaj yapınız. Birkaç dakika saçınızda beklettikten sonra soğuk suyla durulayınız.

Mayonez

Kuru saçlar için, nemliliği arttırmak daha parlak görünmelerini sağlamak için yapılacak en iyi şeydir. Mayonez çok iyi bir ev kremidir. Normal saç kremi gibi saçınıza uyguladıktan sonra saçınıza bone takınız, bu saçınızda ısı oluşturacaktır ki buda mayonezin saçınıza nüfuz etmesini kolaylaştıracaktır. Birkaç dakika sonra normalde olduğu gibi saçınızı şampuanlayıp soğuk suyla saçınızı durulayınız. Aynı şekilde yumurta da zeytinyağı ile karıştırılıp saça sürülebilir. En iyi sonuçları almak için kafanızda yarım saat karışımı bekletiniz, sonrasında saçınızı normal bir şekilde şampuanlayıp durulayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.