Pirinç suyunun saçınıza ve cildinize faydaları

0

PirinçPirinç suyu güzel bir cilt ve saç için asırlardır Asyalı kadınlar tarafından kullanılıyor. Pirinç suyunun saçınıza ve cildinize faydaları ise hem harika bir cilt sıkılaştırıcısı olmasında hem de mükemmel bir saç bakım ürünü olmasında yatıyor. İçerisinde yer alan ‘pitera’ maddesi birçok vitamin ve minerali barındırıyor. Pitera, cildinizin ışıltısını artıran cildiniz için oldukça yararlı bir cilt temizleyicisidir. Pek çok pahalı cilt bakım ürününde cildinizi saflaştırmak için kullanılır.

Pirinç suyu yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler

  • Yarım su bardağı organik pirinç
  • Su
  • Kapaklı kavanoz

Pirinç suyunun hazırlanışı

Yarım su bardağı organik pirinci alın ve tamamen suyla kaplanana kadar su katın. Sadece organik pirinç kullanın. Çünkü organik pirinç pestisit veya suni gübre içermez. Su bulanıklaşana kadar birkaç dakika pirincin suyu çekmesini bekleyin. Pirincin temiz olmadığını düşünüyorsanız yıkadıktan sonra bu işlemi yapabilirsiniz. İşte sizin pirinç sıkılaştırıcınız, herhangi bir sıkılaştırıcı yerine bunu kullanabilirsiniz. Suyu cam kavanozunuza aktarın ve buzdolabınıza koyun. 4-5 güne kadar bekletebilirsiniz.

Yüzünüzü temizleyin ve pamuğunuzu pirinç suyuna batırıp, yüzünüze sürün. Böylece gözeneklerinizi sıkılaştırın ve cildinizin ışıltısına ışıltı katın. Aynı pirinç suyu karışımı saçınız için de harika bir bakım kürüdür. Saçınızı şampuanladıktan sonra pirinç suyuyla saçınızı durulayın ve birkaç dakika bekledikten sonra saçınızı normal suyla durulayın.

Tüm bunlarla birlikte sağlığınız için pirinç suyunu için. Yüksek karbonhidrat içerdiğinden size enerji verecektir. Karbonhidratlar bize enerji verirler ve hareketli kalmamızı sağlarlar. Aynı zamanda vücudumuz için gerekli 8 aminoasidi de barındırırlar. Her farklı pirinç, farklı vitaminleri ve besleyici maddeleri barındırır. Bu nedenle size faydalı olanı bulmak için bütün pirinç türlerini deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.