Pratik dalgalı saç nasıl yapılır

1

Dalgalı saç modeli saçınıza şekil vermek için seçeceğiniz modeller arasında en basitlerinden biridir. Dalgalı saçlar günlük kullanıma ve abiye kullanıma son derece uygundur. Ama belki de dalgalı saçların en büyük avantajlarından biri de bu modeli elde etmek için kuaförde bir sürü para ve zaman harcamak zorunda kalmamanızdır. Bu makalemizde Pratik dalgalı saç nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

 

Hazırlık

 

Saçlarınızı dalgalı saç yapmak için temizlemeyle işe başlayın. Saçlarınıza hacim veren şampuanları deneyebilirsiniz. Eğer kalın telli veya kıvırcık saçlarınız varsa, saça parlaklık katacak ve kabarmayı kontrol edecek bir şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Doğal kalın saçlara sahip olanlar için bir başka ipucu da saçlarınızda durulanmayan saç kremi kullanmamanız gerektiğidir. Saçınızda mümkün olduğunca hafif ürünler kullanmalısınız. Eğer ince ve düz saçlarınız varsa, büyük olasılıkla saçınıza biraz daha hacim eklemeniz gerekir. Bunun için saçınıza hacim veren saç köpüğü sürebilirsiniz. Saç köpüğü nasıl kullanılır öğrenmek için tıklayın. Böylece saçlarınız şeklini daha iyi koruyacaktır.

 

Saça şekil verme

 

Saçlarınızı ilk olarak bölümlere ayırmalısınız. Bunun için yarım cm veya 1 cm lik parçalar halinde saçlarınızı ayırın. Ayırdığınız parçaları düzgünce saç maşasına dolayın. Dalgalı şekil alan saçlarınızı parmaklarınızla düzeltin. Saçlarınızın şeklini koruması için saç spreyi kullanabilirsiniz ancak spreyi az miktarda sıkın. Aksi halde saçlarınızın görünümü doğal olmayacaktır.

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.