Pratik dalgalı saç nasıl yapılır

| 2012/12/26 | 1 Comment

Dalgalı saç modeli saçınıza şekil vermek için seçeceğiniz modeller arasında en basitlerinden biridir. Dalgalı saçlar günlük kullanıma ve abiye kullanıma son derece uygundur. Ama belki de dalgalı saçların en büyük avantajlarından biri de bu modeli elde etmek için kuaförde bir sürü para ve zaman harcamak zorunda kalmamanızdır. Bu makalemizde Pratik dalgalı saç nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

 

Hazırlık

 

Saçlarınızı dalgalı saç yapmak için temizlemeyle işe başlayın. Saçlarınıza hacim veren şampuanları deneyebilirsiniz. Eğer kalın telli veya kıvırcık saçlarınız varsa, saça parlaklık katacak ve kabarmayı kontrol edecek bir şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Doğal kalın saçlara sahip olanlar için bir başka ipucu da saçlarınızda durulanmayan saç kremi kullanmamanız gerektiğidir. Saçınızda mümkün olduğunca hafif ürünler kullanmalısınız. Eğer ince ve düz saçlarınız varsa, büyük olasılıkla saçınıza biraz daha hacim eklemeniz gerekir. Bunun için saçınıza hacim veren saç köpüğü sürebilirsiniz. Saç köpüğü nasıl kullanılır öğrenmek için tıklayın. Böylece saçlarınız şeklini daha iyi koruyacaktır.

 

Saça şekil verme

 

Saçlarınızı ilk olarak bölümlere ayırmalısınız. Bunun için yarım cm veya 1 cm lik parçalar halinde saçlarınızı ayırın. Ayırdığınız parçaları düzgünce saç maşasına dolayın. Dalgalı şekil alan saçlarınızı parmaklarınızla düzeltin. Saçlarınızın şeklini koruması için saç spreyi kullanabilirsiniz ancak spreyi az miktarda sıkın. Aksi halde saçlarınızın görünümü doğal olmayacaktır.

 

 

Etiketler:

Kategori: Dalgalı Saç Bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Naz dedi ki:

    Cok guzel bir site yapmışsınız,tebrik ederim… Keyifle takip ediyorum ve bilgilerden faydalanıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.