Pürüzsüz bacaklar için evde maske uygulaması

0
İpeksi bacaklar
Pürüzsüz bacaklar için

Birçok bayan vücudunda en fazla bacak bölgesine özen gösterir. Çünkü en dikkat çeken bölge bacaklardır. Özellikle yaz aylarında mini kıyafetlerin giyilmesi bayanlarda pürüzsüz bir bacağa sahip olma isteğini artırmaktadır. Bu nedenle pürüzsüz bacaklar için maske yaparak güzel bir görünüme kavuşmak mümkün. Sizlere önereceğimiz bacak maskeleri bacaklarınızın pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını, bacaklarınızdaki varis ve selülit gibi görünümlerin ortadan kalkmasını ya da oluşmasına engel olmayı sağlayacak, ayaklarınızdaki ağrıların azalmasında yardımcı olacaktır.

1

Pürüzsüz bacaklar için maske uygulamasına geçmeden önce bacaklarınızdaki tüylerden kurtulmanız gerekir. Bacak tüylerinizi aldıktan sonra rahatlıkla maske yapımına geçebilirsiniz.

2

Öncelikle bacaklarınızı bir fırça yardımıyla fırçalayın ya da kese ile keseleyin. Buradaki amaç gözeneklerin açılmasını sağlamaktır.

3

Daha sonra susam yağı ve limonu karıştırarak tüm bacak bölgenize sürün.

4

Yaklaşık 15-20 dakika sonra bacaklarınızı hafif ılık suyla yıkayarak yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayın ve nemlendirici krem sürerek bacaklarınızın pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşması için son adımı uygulayın.

5

Bu işlemi haftada 2 defa uygulayarak kısa süre sonra istediğiniz pürüzsüz bacaklara ulaşabilirsiniz.

Hızlı maske tarifi

Pürüzsüz bacaklar için maske yapmak istiyorsanız ve fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız kolayca uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem ise karbonattır.

1

4 çorba kaşığı karbonatı bir kase içerisinde sıcak su ile karıştırın.

2

Bu karışımı masaj yaparak bacaklarınıza uygulayın.

3

15-20 dakika sonra bacaklarınızı ılık suyla yıkayarak kurulayabilirsiniz. Bu yöntem gayet doğal bir şekilde bacaklarınızda oluşan kıl dönmelerini engelleyecek, bacaklarınızın pürüzsüz ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Sizlerde önerdiğimiz maskeler ile parlak ve pürüzsüz bacaklara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.