Pürüzsüz bacaklar için

0
ipeksi bacaklar için
pürüzsüz bacaklar için

Bacaklar kadınların gizli silahlarından biridir. Yaz kış pürüzsüz ve ipeksi bacaklara sahip olmak, hem özgüvenimizi arttırır hem de kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Pürüzsüz bacaklar bu nedenle her kadının sahip olmak istediği özelliklerden biridir. Evinizde bulunan malzemelerle pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Pürüzsüz bacaklar için neler yapılmalı?

1

Bacaklarınıza bitkisel bir cilt bakımı yapmak için sıcak su ile 4 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Hamur kıvamına getirin. Bacaklarınıza masaj yaparak yedirin. Bu tedavi, kıl dönmesini önlemek için bitkisel tedavilerden biridir. Ayrıca bacaklarınızı yumuşatır ve bacaklarınıza sağlıklı, ipeksi bir görünüm katar. Bu uygulamayı haftada bir kez yapabilirsiniz.

2

Pürüzsüz bacaklar için duş sonrasında bacaklarınıza badem yağı sürün. Doğal bir nemlendirici olarak badem yağı çok etkilidir.  Badem yağı, sadece cildinizi derinlemesine nemlendirmekle kalmaz, ayrıca ağrı kesici etkisi de vardır. Bacak yorgunluğu için kullanılabilir ve ayaklarda şişmeyi azaltır. Badem yağının bir diğer özelliği de varisleri önlemesidir.

3

Ayaklarınızın altına bir yastık koyarak uzanın. Böylece kan dolaşımınız artacaktır. Böylece kaslarınızı sağlıklı tutar ve varisleri önleyebilirsiniz.

4

Eğer varis probleminiz varsa, bir tülbenti elma sirkesine daldırın ve bacaklarınızı bu tülbentle sarın. Bir saat boyunca uzanın ve dinlenin. Bu sırada yine ayaklarınızın altına yastık koyabilirsiniz. Ardından ılık bir duş alın.

5

Ayaklarda şişkinlik sorunu yaşıyorsanız düzenli olarak salatalık tüketmelisiniz. Salatalık vücut şişkinliğini azaltmak için çok etkilidir. Aynı zamanda idrar söktürür.

6

Bol bol egzersiz yapın. Taze meyve ve sebze açısından zengin bir şekilde beslenin. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz aynı zamanda selülitlerinizi de azaltacaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.