Pürüzsüz bacaklara kavuşmak için ne yapmalı

0
Uzun bacaklar
Pürüzsüz bacaklar

Her kadın güzel ve seksi görünmenin yollarının pürüzsüz bacaklara sahip olmaktan geçtiğini düşünür. Bu nedenle bacak bakımında denemedikleri yöntem yoktur. Peki pürüzsüz bacaklar için ne yapılmalı? Sizlere bu yazımızda kolayca birkaç adımda nasıl pürüzsüz bacaklara sahip olabileceğinizi göstermek istiyoruz. Evinizde rahatça ve kolayca uygulayabileceğiniz birkaç adım sayesinde kısa sürede pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Adım adım pürüzsüz bacaklar

1.Adım: İstenmeyen Tüylerinizden Kurtulun

Bacaklarınızda istediğiniz görünüme ulaşmak için öncelikle istenmeyen tüylerden kurtulma zamanı. İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bacaklar elde etmek için ağda ya da epilasyon yöntemini tercih etmeniz bacaklarınızda 4-6 hafta kadar rahatlık sağlayacaktır. Jilet yöntemi ile bacak tüylerinizden kurtulmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu şekilde 3 gün sonra yine tüyleriniz çıkmaya başlayacak ve pürüzsüz bir görünüm elde etseniz de çok kısa sürecektir.

2.Adım: Bacaklarınızı Nemlendirerek Masaj Uygulayın

Tüylerinizi aldıktan sonra bacaklarınızı mutlaka nemlendirin ve nemlendirici bir krem ile bacaklarınıza masaj uygulayarak bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmayı sağlayın. Her duş sonrasında bu işlemi bacaklarınıza uygulamayı da alışkanlık haline getirmeye çalışın. Çünkü duş sonrasında yapılan bu bakım bacaklara güzel bir görünüm ve tazelik kazandırmayı sağlayacaktır.Bu nedenle bacak bakımı için mutlaka bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

3.Adım: Beslenme Alışkanlıklarınıza Dikkat Edin

Bacaklarınız için pürüzsüz bir görünüm elde etmek istiyorsanız beslenme alışkanlıklarınızı da kontrol altına almanız gerekmektedir. Organizmaların aşırı ve düzensiz beslenmesi bağ dokusunun gevşemesine neden olarak bacaklarınızda da kötü görünümlere yol açacaktır. Beyaz ekmek, kahve, alkol, et gibi asit yapıcı besinleri tercih etmekten kaçınmalı, kepekli ekmek, sebze, tavuk ve balık gibi yiyecekleri tüketmeye yönelmelisiniz. Sizlere tavsiye edebileceğimiz iki önemli nokta enginar ve greyfurt gibi meyvelerin zayıflatıcı etkilerinden faydalanmanız, özellikle kafein içeren içeceklerin selülit oluşturucu etkisini unutmamanızdır.

4.Adım: Mutlaka Spor ya da Egzersiz Yapın

Bol bol yürüyüş yapmanız bacak sağlığınız açısından çok önemlidir. Yürüyüş yapmak kan dolaşımınızı hızlandırdığı gibi bacak kaslarınızı besleyerek, gerginleşmesine ve sıkılaşmasına da fayda sağlayacaktır. Yürüyüş esnasında kullandığınız ayakkabı seçimine özen gösterin ve yürüyüşten sonra terleyen ayaklarınızı mutlaka yıkayın. Günde en az 45 dakika bacak egzersizleri yaparak selülitlerinizden ve bacaklarınızdaki fazlalıklardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Pürüzsüz Bacaklar İçin Öneriler

1

Selülit ve kilo problemleriniz varsa bol bol su tüketmeye özen gösterin. Spor yapmayı ihmal etmeyin ve dengeli beslenmeye özen gösterin.

2

Özellikle ağda, epilasyon ve sir ağda kullanımı bacaklarınızda batık kul oluşumuna neden olabilir. Fakat bu yöntemler kalıcı olarak uzun süre rahatlama sağlamaları açısından tercih edilmektedir. Bu nedenle tüylerinizi alırken tek bir yöne doğru almaya özen göstermenizde ve işlem sonrasında nemlendirici kullanmanızda fayda vardır.

3

Etek boyunu ayarlamanız güzel ve seksi bir bacak görünümüne kavuşmanızda önemli bir adımdır. Dizler bacakta en çok dikkat çeken noktadır. Bu nedenle çok kısa bir eteği tercih edemiyorsanız bile etek boyunuzun dizin dört santim yukarısında olmasına dikkat edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.