Pürüzsüz bacaklara sahip olmak

0
Bacaklar
Pürüzsüz Bacaklar

Bacaklar aslında biz kadınların bakım yaparken en dikkat etmediği kısımlardır. Bacakların güzel oluşunun genetik özelliklere bağlı olduğunu zannederiz. Aslında iyi bir bakımla muhteşem çekici ve pırıltılı bacaklara sahip olmak çok uzak değildir. Bacak bakımının aynı cilt bakımı gibi ihmal edilmemesi gerekir.

Bacakların güzel oluşu sadece bacakların şekillerine bağlı değildir. Bacaklarınızın ipek gibi yumuşak ve parlak olması da onların güzelliğini arttıran faktörler arasındadır. Dolayısıyla bacak bakımı ihmale gelmez.

İpek gibi yumuşacık bir ten dendiğinde akla ilk gelen tabii ki tüylerden kurtulmaktır. Bacak tüylerini genellikle ağdayla alırız ancak ağdayı nasıl yaptığımıza çok da dikkat etmeyiz. Bacaklar ağda sırasında en az acı veren bölgeler olduğundan ağdanın ısısı da bizi pek etkilemez. Aslında bacağımıza sürdüğümüz ağdanın çok fazla sıcak olmaması gerekmektedir. Bacak bakımı sadece bacaklara özel kürler uygulamak ya da egzersiz yapmakla değil aynı zamanda bacaklara zarar vermemeye özen göstermekle olmaktadır. Çok sert şekilde ağda yapılması ufak morluklara neden olur. Bu nedenle kısa tüyleri almak için kendinizi zorlamayın. Ayrıca ağda sonrasında yüksek ısılı suyla banyo yapmamalısınız. Güneşe çıkmamalı ve herhangi bir deodorant kullanmamalısınız.

Ağda seçiminde daha çok ısıtılmadan kullanılanları tercih etmenizde fayda olacaktır. Ağda yapmadan önce hafif bir duş alın ve ardından bacaklarınıza krem sürün. Sonra da pudra serpin. Böylece tüm tüyleri görebilirsiniz. Eğer morluklar oluşursa buz kullanabilirsiniz. Ağda sonrasında bacaklarınıza soğuk su gezdirin. Böylece kan akışı hızlanacaktır. Ağda yaptıktan sonra bacaklarınıza tekrar krem sürerseniz teniniz daha da pürüzsüz olacaktır. Böylece bacak bakımızını tamamlamış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.