Saç azalması nasıl önlenir? Nelere dikkat etmek gerekir?

0

gür saçlar içinSaçların incelmesi ya da azalması sorunlarında transplanasyon iyi bir çözüm olsa ve saçları daha dolgun gösterse de bu yola başvurmadan önce uygulayabileceğiniz başka yöntemler de vardır.

Eğer saç incelmesi ya da saç azalması sorununuz varsa aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz:

  • Saçlarınızın hacmini artıran ve saç dokusunu geliştiren dolgunlaştırıcı şampuanlar kullanabilirsiniz.
  • Saça şampuandan önce saç kremi uygulamak saçınızın düzleşmesini ve hacim kaybetmesini engeller.
  • Her gün saçlarınızı şampuanla yıkamanız ve sadece bir kez şampuan yapmanız da yeterli bir uygulama olacaktır. İkinci kez şampuan yapmak, saçı kurutacağından gereksiz olacaktır.
  • Eğer saçınızı kuruturken saç kurutma makinesi kullanıyorsanız düşük ayarda kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu, saçınıza hacim katan bir taktik olmasının yanında, aynı zamanda şekil vermeyi de kolaylaştıracaktır.
  • Saça köpük ya da jöle sürmek, saçın sönmesine neden olacağından saç incelmesi ya da saç azalması sorunu yaşayan kişilere tavsiye edilmez. Bunun yerine şekillendirici olarak saç spreyi ya da saç sabitleyici kullanılabilir.
  • Saç ve cilt rengi koyu olmayan ve saç incelmesi ya da saç azalması sorunu yaşayan kişilerde saçın ön kısmında incelme varsa, bu durumda bu bölgenin rengini açmak veya bu bölgeye vurgu yapmak incelen bölgenin daha az dikkat çekmesini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.