Saç bakım maskeleri evde uygulama

3
Hacimli saçlar
Sağlıklı saçlar

Genellikle kuaförde uygulanan saç bakımının daha etkili olduğunu düşünürüz. Aslında saç bakım maskeleri evde rahatlıkla uygulanabilir. Üstelik bunun için kullanacağımız malzemeler hepimizin evinde yer alan ürünlerdir. Saç bakım maskelerinin evde yapılması hem size büyük bir tasarruf sağlar hem de saçlarınızı eski sağlığına ve güzelliğine kavuşturur.

Parlak saçlar için

Parlak saçlar için kendinize bir durulama suyu hazırlayabilirsiniz. Bira, limon suyu ve sirke saçınıza parlaklık katmak için kullanılabilir. Su ile bu ürünlerden birini karıştırın ve saçınızı şampuanladıktan sonra saçınıza uygulayın.

Saçlardaki yağlanmayı önlemek için

Saçlardaki yağlanmayı önlemek için karbonat kullanabilirsiniz. Şampuanınızın içine bir miktar karbonat kattığınızda saçlarınızdaki aşırı yağlanma önlenir ve saçlarınız derinlemesine temizlenir.

Bitkisel saç bakımı

Yumurta saç bakımı için çok etkilidir çünkü yumurtada saçın ihtiyacı olan proteinin en kalitelisi bulunmaktadır. Yumurta ve bal sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için birlikte karıştırılabilir.

Sıcak yağ ile saç bakımı da saçlarınızın nemlenmesini ve güçlenmesini sağlayacaktır. Soya yağı ve zeytinyağını eşit miktarda karıştırın ve ılıklaştırın. Saçınıza sürdükten sonra 10 15 dakika bekletin. Bu uygulamayı en az ayda iki kez devam ettirin.

Kıvırcık saç için saç bakımı

Saç kreminizin içine badem yağı ve bal ekleyin. Saç kreminizi saçınızda bir süre bekletmeniz faydalı olacaktır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.