Saç bakım maskeleri

0

 

doğal Saç bakım maskesi
Saç bakım maskeleri

 

Saç şekillendirmek için yapılan işlemler, boyama ve olumsuz çevre koşulları sonucunda saçlarınız yıpranabilir. Zamanla bu yıpranma saçların dökülmesine ve kırılmasına neden olabilmektedir. Saç yapısı bozuk olduğunda saç incelmesi sık görülen bir durumdur. Uygun nemlendirici tedaviler hasarı tersine döndürebilir. Saçı nemlendirmek en iyi tedavi şekilleri arasında yer alır. Yıpranmış saçlar için saç bakımınızı evde bitkisel saç bakımı maskeleriyle kendi kendinize yapabilirsiniz.

 

Avokado ve Mayonez Saç Bakım Maskesi

 

Bir avokadoyu çatal ve kaşık yardımıyla parça parça ezin. Üzerine iki yemek kaşığı mayonez ekleyin. Her ikisini hamurumsu bir kıvama gelene kadar iyice karıştırın. Ardından saç diplerinizden saçlarınızın ucuna kadar bu bitkisel saç bakım maskesini saçınıza sürün. Maskeyi sürmeden önce saçlarınız ıslak olmalı. Böylece maske etkisini daha iyi gösterecektir. Saçınızı bir havlu veya duş bonesi ile muhafaza edin. Maskeyi 20 ila 30 dakika saçınızda bekletin ve sonra durulayın. Bu maske saç kırılmalarını önler ve saçınızın doğal bir nem kazanmasını sağlar. Böylece yıpranan saçınızı onarmanız için size yardım eder.

 

Bal ve Zeytinyağı Saç Bakım Maskesi

 

2 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı zeytinyağını küçük bir kase içinde birleştirin. Malzemeleri iyice karıştırın. Mikrodalga fırında 15 ila 20 saniye boyunca ısıtın. Dilerseniz kabı su dolu bir tencereye koyarak ısıtabilirsiniz. Hafif ılık olan maskeyi saçınızın diplerinden uçlarına kadar iyice sürün. Duş bonesi veya havlu ile saçınızı örtün ki maske saçlarınıza iyice işlesin. 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ayda bir kez bu tarifi kullanın. Bu maske içeriden dışarıya saçları nemlendirir ve güçlendirir. Ayrıca saça güzel bir parlaklık verir.

 

Biberiyeli Ilık Yağ Kremi

 

Küçük bir cam kavanoz içinde 1/2 fincan kurutulmuş biberiye yapraklarını ve 1/2 su bardağı soya yağını birleştirin. Yağ ısınana kadar sıcak su dolu bir tencerenin içinde kavanozu bekletin. Bu maske nemli saça uygulanmalıdır. Sıcak bir havlu ile saçınızı sarın. 15-20 dakika saçınızın maskeyi emmesi için bekleyin ve saçınızı durulayın. Ayda bir kez bu tarifi kullanın. Biberiye saç güçlendirici etkisi olan bir bitkidir. Biberiye aynı zamanda ince telli saçları kalınlaştırmak için kullanılır. Bunun yanında biberiyenin bir diğer özelliği de saç dökülmesini önlemesidir.
 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.