Saç Bakımı hakkında

0
Sarı saçlı kadın
Saç Bakımı hakkında

İyi ve etkili bir saç bakımı uygulayabilmek için ilk olarak saç tipinizi belirlemeniz gerekir. Saç tipinizi belirlemekte bazen zorluk çekebilirsiniz çünkü bazı durumlarda saçların uç kısımları kuru olmasına rağmen dip kısımlar yağlanır. Bu tarz saçlar karma saç tipine girerler. Saç tipiniz nasılsa ona uygun olan ürünleri tercih etmelisiniz. Sadece saçları besleyen ürünlere yönelmek yerine saç derinizi de besleyen ürünleri seçmeniz gerekiyor. Saç derinizin bakımını yaparak çeşitli cilt rahatsızlıklarının önüne geçer ve kepekten korunmuş olursunuz. Genelde saç bakımı yapmak için hep saçlarda bir problem olmasını bekleriz. Aslında saç bakımı saçlarda herhangi bir problem olmaması için gereklidir. Eğer saçlarınızın ucu yıpranmışsa veya kırılmışsa bu gibi sorunları saç bakım ürünleri veya bitkisel saç bakımı ile çözebilirsiniz. Ancak eğer saç uçlarınızda bir sorun yoksa saçınıza uygun şampuanı seçerek ve aralıklarla bakım yaparak saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Saç bakımı düzenli yapılmadığında saç tiplerinde değişiklik meydana gelebilir. Mesela yağlı bir saça sahip kişinin saçlarının normal nemde olması gerekirken saç kuruluğuyla karşılaşabiliyor. Saç tipinize uygun ürünleri kuaförünüzden alacağınız bilgiler doğrultusunda seçmenizde fayda olacaktır. Saçlarınızdaki değişiklikleri kuaförünüz çok daha rahat fark edebilir.

Yağlı Saçlar

Yağlı saçlara sahipseniz yağlı saçlara uygun olan bir şampuan seçmelisiniz. Yağlı saçlar için kullanılan şampuanlar saç derinizdeki yağ oluşumunu bloke ederler. Saçlarınızı sıcak suyla yıkamamalısınız çünkü suya karışan yağlar sıcak suyun açtığı gözeneklere nüfuz ederek deriye tekrar dönerler. Bu nedenle soğuk suyla saçlarınızı durulamalısınız.

Karma Saçlar

Piyasada karma saçlar için özel şampuanlar satışa sunulmuş durumda. Bu şampuanları tercih ederek saçınızın nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Kuru Saçlar

Kuru saçlara özel olarak tasarlanan şampuanlar saçı ve saç derisini nemlendirirler. Kuru bir saça sahipseniz bu tarz bir şampuan kullanmalısınız. Kuru saça özel şampuanları seçerek saçlarınızın kırılmasını ve kepeklenmesini önlemiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.