Saç boyanızı daha uzun ömürlü yapmak için 6 yol

0
boyalı saçlar
Saç boyanızı daha uzun ömürlü yapmak

Saç boyanızı daha uzun ömürlü yapmak için yollar mı arıyorsunuz? O zaman saç boyanızı daha uzun ömürlü yapmak için 6 yolu öğrenin. Saçlarımı boyamamak için yaklaşık bir yıl direnmeme rağmen daha fazla direnemedim ve sonbahar ve kış sezonları için aralara biraz koyu kestane attırdım. Saçlarıma sürekli müdahale etmeyi alışkanlık haline getirmek istemiyordum, eğer siz de böyle olmasını istemiyorsanız mevsimsel renk uzun süre nasıl canlı kalır öğrenmelisiniz. Bu yapılabilir, ancak bazı renklerin korunması diğerlerine göre daha zor olabilir. Sarışınlar, esmerler ve kızıllar bahsedeceğimiz yöntemlerden faydalanarak saç renklerini daha uzun süre kalıcı hale getirebilirler.

1-      Boya dostu ürünler alın

Saçınız için farklı bir ton seçtiğinizde favori saç ürünlerinizden vazgeçmenize gerek yok, ancak saç renginizi daha uzun süre kalıcı yapmanın en iyi yollarından biri saç ürünlerinizi bir miktar değiştirmekten geçer. Şampuanlarınız, saç kremleriniz, saç spreyleriniz ve koruyucularınız için boya dostu markalar arayın. Bu ürünler saç renginizin solmasını engeller.

2-      Saç ürünlerini çok sık kullanmayın

Boya dostu şampuan ve saç kremi kullanıyor olsanız da bu ürünleri sık sık kullanmamalısınız. Uzmanlar saçlarınızı her gün yıkamamanız gerektiğini söylüyorlar. Özellikle boyalı saçlarınız varsa uzmanların bu sözlerini dikkate almalısınız. Bir aydınlatma veya ağartma işlemi ile ilgili olmadığı sürece çok fazla yıkamak saç boyanızın solmasına neden olacaktır. İzin günlerinizde saçlarınızdaki yağdan kurtulmak ve saçlarınıza hacim vermek için kuru şampuan kullanabilirsiniz.

3-      Güneşten koruyun

Güneş cildinizi yakıyor olabilir ancak saçlarınızın rengini açar ve kurutur. Kışın ortasında bile olsanız dışarıya çıktığınız zamanlarda saçlarınızı güneşten korumanız gerekir. Saçlarınızı güneşten korumak için birçok güneş koruma faktörlü ürün var. Aynı zamanda dışarı çıktığınız zamanlarda saçlarınızı bir şapka veya şal yardımı ile de doğrudan saçınıza gelen güneş ışınlarından koruyabilirsiniz.

4-      Saç bakımı yapın

Derin saç bakımı saçlarınızı canlı tutmanın en önemli yollarından biridir. Haftada bir saçlarınıza derin bakım yapmalısınız, hatta saçlarınız çabuk yağlanıyorsa 10 günde bir veya 2 haftada bir de yapabilirsiniz. Hedefinizin saç kökleri olduğunu unutmayın ve boya dostu bir ürünü tercih edin.

5-      Size en uygun olan saç rengini seçin

Saçlarınızın bakımı için ne kadar süre harcamak istiyorsunuz? Bir seçim yapmadan önce bunun hakkında düşünmelisiniz. Kızıl bakım yapması en zor renktir çünkü aynı zamandan en hızlı solan renktir. Eğer saç renginiz koyuysa ve onu açmak istiyorsanız saç diplerinizin koyu renkli olacağı gerçeğini göz önünde bulundurun. Bütün bunlar bu seçimlerden ve kombinasyonlardan kaçınmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor, sadece bu seçimleri yapmadan önce sizi nelerin beklediğini bilmelisiniz.

6-      Kalıcıdan önce geçici deneyin

Eğer kısa bir süre için yeni popüler bir rengin tadını çıkarmak istiyorsanız durmayın deneyin. Kalıcı bir saç rengi seçmeden önce geçici bir deneme yapın. Denedikten sonra eğer beğenirseniz o rengi kalıcı olarak yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.