Saç çizginizdeki elektriklenen saçları nasıl düzeltirsiniz?

0
Örgü saç
elektriklenen saçlar

Kolay elektriklenmelere müsait saç telleri genelde kuru ve mat saçlı insanların sahip olduğu bir durumdur. Düzenli olarak bakım uygulamamanız durumunda saç çizginizin etrafındaki kısa uçuşkan saçlar kolayca elektrikleniverirler. Bu saçlarınızı kontrol altına alabilmeniz için yüz çevrenizdeki saçlarınızı da yağlandırmayacak olan bakım ürünlerini kullanmayı tercih etmelisiniz. Cansız saçların buklelenmelerini önleyen ürünler bu durumda saçlarınızı destekleyici görevi görebilirler.

Elektriklenmeyi önlemek için bakım malzemeleri

  • Yumuşatıcı kağıtlar
  • İnce dişli tarak
  • Cansız saçların buklelenmelerini önleyen serum
  • Losyon(isteğe bağlı)

Elektriklenmeyi önlemek için bakım talimatları

1

Saçlarınızı arzuladığınız gibi şekillendirin. Saçlarınızı elektriklenmelerinden korumak için yumuşatıcı kağıtlarla ovalayın. Bu işlem sırasında özellikle de saç çizginize yakın olan saçlara odaklanmaya dikkat edin.

2

Serumunuzdan küçük damla damlatıp saçlarınızı ince dişli tarağınız ile tarayın. Serumunuzu saç çizginize yakın ve size problem yaratan saçlarınızın yakınına damlatarak özellikle bu problemli kısımları iyice tarayın.

3

Saçlarınızın herhangi bir bölümünde elektriklenen her bir saç telini saç losyonunuz yardımı ile kolayca düzeltebilirsiniz. Bir elinizin avuç içine az miktarda losyonunuzdan damlatın. Avuç içlerinizi birleştirip ovalayarak losyonunuzu paylaştırın. Saçlarınızın sorun yaratan kısımlarını avuç içlerinizle ovun. Eğer dışarıdaysanız eve gittiğinizde saçlarınızı durulayın çünkü saçta uzun süre bekleyen losyon yağlı bir görünüme sebep olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.