Saç dökülmesi nasıl önlenir Ahmet Maranki tavsiyeleri

0

Dolgun saçlarSaç dökülmesi için Ahmet Maranki tarafından önerilen bakım tavsiyelerine uyulması halinde bu sorunun sizi etkilemesine engel olabilirsiniz. Saç dökülmesi ne yazık ki erkekleri olduğu kadar kadınları da etkileyen önemli bir saç sorunudur. Gerek dış etkenlerden yıpranan saçlar, gerekse kalıtsal etkenlerden dolayı saçların dökülmesi tamamen kesilemese bile, bunun azaltılması mümkündür.

Ahmet Maranki saç dökülmesinde sarımsak yağı ve çam yağı mucizesi

Saç dökülmesi nasıl önlenir Ahmet Maranki önerisine göre sarımsak yağı ve çam yağı doğal bitkisel çözümlerdir. İçeriğinde olan etken maddeler nedeniyle özellikle Taşköprü sarımsağının yağını tavsiye etmektedir. Sarımsak yağının saç dökülmesinde etkili olmasının nedeni olarak Ahmet Maranki sarınsak köklerinin saç teline, gövdesinin ise kafaya benzemesi örneğini göstermiştir. Özellikle yüksek tansiyon ve unutkanlık sorununda da sarımsak tüketiminin faydası üzerinde duran Ahmet Maranki günde 1 diş sarımsağın mucize etkilerinden bahsetmiştir.

Ahmet Maranki saç dökülmesinde faydalı olan çam yağının etkisini, çam ağacının dikenleri ve saç telleri arasındaki benzerlikle ilişkilendirmiştir. Bu yağlarla saç derisine düzenli olarak bakım yapılması halinde, saç dökülmesinin giderek azaldığı görülebilir. Gece yatmadan önce masajla saç derisine uygulanan yağlarla kan dolaşımı hızlanarak, saç köklerinin güçlenmesi sağlanır. Bunu yaparken saç köklerine zarar vermeyecek şekilde parmak uçlarıyla masaj yapılmalıdır. Daha sonra saçlar bir boneyle kapatılmalı ve 1-2 saat beklenmelidir. Arzu edenler gece bu şekilde yatabilir. Bu bakım sırasında sadece 5-6 damla sarımsak yağı ya da çam yağı kullanmanız yeterli olacaktır. Ahmet Maranki bu yağlarla yapılan bakımda, 3 hafta boyunca zayıf saç tellerinin döküleceğini, ancak 3 ay içinde saçların daha gür şekilde çıkmaya başlayacağını belirtmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.