Saç dökülmesine karşı doğal karışım

0

 

Sarışın
Saç dökülmesine karşı karışım

Günlük hayatın stresinden, mevsim değişmelerinden dolayı kadın erkek birçok insan saç dökülmesinden mustarip. Saçlarınıza ne kadar baksanız da bunun önüne geçemiyorsunuz. Ancak saç dökülmesine karşı karışım bunun önüne geçebilir. Hatta dökülen saçlarınızı da kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Saç dökülmesine karşı karışım yapmak istiyorsanız sıkılgan bir yapıya sahip olmamalısınız. Saçlarınızı kurtarmak istiyorsanız güçlü bir iradeyle sürekli uygulamalısınız ki sonuç alabilesiniz. Özellikle bu karışımları mevsim geçişlerinde ihmal etmemelisiniz. Her şeyden önce saç dökülmenizin metabolik ya da bir cilt hastalığı nedeniyle oluşup oluşmadığını bilmeniz gerekmektedir. Eğer normalden fazla bir dökülmeniz varsa öncelikle doktora görünün. Saç dökülmeniz strese bağlı olarak ya da mevsimsel geçiş dönemleri nedeniyle oluyorsa aşağıdaki karışımları deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesine karşı doğal karışım

Yağ karışımı

Çam, badem, sarımsak ve ceviz yağlarını eşit miktarda karıştırın. Uzun saçlar için 1 tatlı kaşığı olabilir. Karıştırdıktan sonra saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru masaj yaparak yedirin. Bu yağ karışımını saçınızda en az 2 saat bekletin. Eğer mümkünse saçlarınızı streç filmle sararak bekleyin. Ardından ılık su ve saçınıza uygun bir şampuanla yıkayın. Saçınızın en önemli ihtiyacı olan nem dengesi korunacağı için saçlarınız daha sağlıklı olacak ve dökülmesi azalacak. Bu karışımı haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Sarımsak ve karanfil karışımı

Öncelikle 2 – 3 diş sarımsak ve 1 tutam karanfili bir kasede güzelce ezin. Sarımsakları önceden ezerseniz ezdiğiniz kapta karışımı hazırlayın ki sarımsağın suyu gitmesin. Ardından bu karışımı saçlarınızda dökülme olan bölgelere bir pamuk yardımıyla sürün. 2 saat bekledikten sonra şampuanla yıkayın. Eğer saç diplerinizde tahriş, sivilce vs varsa sarımsak yakabilir.

Yağ ve yumurta karışımlı

1 adet yumurtanın sarısını, ceviz, biberiye, keten tohumu yağı ve kırmızı pul biberle karıştırın. Yağları ve pul biberi eşit miktarda koymaya özen gösterin. Eğer saçlarınız kısa ise hepsinden birer çay kaşığı yeterli olacaktır. Ardından bu karışımı tüm saçınıza yedirin. 15 dakika beklettikten sonra şampuan ile yıkayın. Eğer saçlarınız yağlı ise ısırgan otu özlü ya da kuru ise aleo vera özlü şampuanları kullanmanızı tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.