Saç dökülmesine karşı lavanta kürü

0
Dalgalı saç
Saç dökülmesine karşı lavanta

Saç dökülmesi birçok bayanın olduğu gibi çoğu erkeğin de yaşadığı büyük problemler arasında yer almaktadır. Saç dökülmesinin sonuçları ilerledikçe kelliğe kadar gidebilmektedir. Bu nedenle saç dökülmesini önlemek amacıyla zamanında alınabilecek önlemler sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı lavanta kürü uygulanması saçların daha sağlıklı ve daha güçlü olmasını sağlıyor. Bu kür sayesinde saçlarınızın dökülmesini önleyerek köklerinin güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesini önlemek amacıyla uygulayabileceğiniz iki farklı lavanta kürünü sizlerle paylaşıyoruz.

Saç dökülmesine karşı lavanta kürü için ilk olarak saçlarınızı yıkayabileceğiniz bir kür öneriyoruz. Bu kür için şu aşamaları uygulayın.

  • Bir tencere içerisinde 3 bardak suyu kaynatın
  • İçerisine 1 tatlı kaşığı lavanta ilave edin
  • Bu karışımı birkaç dakika demleyin
  • Demlediğiniz kürü ocaktan indirdikten sonra süzün
  • Hazırlanan kür hafif ılıdıktan sonra saçlarınıza sürün
  • Yarım saat bekleyin ve saçlarınızı sadece yıkayarak kurulayın.

Sizlere önerdiğimiz bu kürü 2 ay boyunca haftada 1 defa olmak üzere saçlarınıza uygulayın. Kısa zamanda saçlarınızın dökülme sorunundan kurtulduğunu ve daha sağlıklı saçlara kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Saç dökülmesi sorunu için önereceğimiz ikinci kür ise saç dökülmesine karşı lavanta kürü içmenizdir. 1 bardak suyu ve 250 ml lavanta kürünü yaklaşık 6-7 dakika demleyin. Demledikten sonra hemen süzün ve ılıdıktan sonra bu kürü içebilirsiniz. Bu kürü her defasında taze olarak hazırlayıp içmeniz gerekir. Sizlere bu kürü 15 gün boyunca içmeniz gerektiğini ve bir süre ara verdikten sonra tekrar uygulayabileceğinizi tavsiye ediyoruz. Bu kür sayesinde saçlarınızın dökülmesini önleyeceksiniz.

Saç dökülmesine karşı lavanta kürü oldukça faydalıdır fakat unutmamak gerekir ki saç dökülmesi aşırı derecede ise mutlaka şampuan seçiminizi de gözden geçirmeniz gerekmektedir. Saçlarınız için uygun şampuan seçimi yapmaya da özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.