Saç dökülmesini engellemek için 7 ipucu

1

Havalı saçlarSaç dökülmesini engellemek için 7 ipucu ile siz de daha sağlıklı ve dökülmeyen saçlara kavuşun.

  • Sert şampuan kullanmaktan kaçının

Şampuanlar ve saç bakım ürünleri saç dökülmesini arttırabilecek bazı kimyasallar içerirler.Sert şampuanlar kullanmayın, kalıcı saç boyaları ve perma yaptırmaktan kaçının.

  • Doktorunuzu ziyaret edin

Kontrol için doktorunuza gidin. Saç dökülmesi tanısı konulmamış bir hastalık yüzünden veya vitamin eksikliği yüzünden olmuş olabilir. Testler yardımıyla saç dökülmesinin nedeninin tiroid veya vitamin eksikliği olup olmadığı bulunabilir.

  • Stresi azaltmak için düzenli olarak egzersiz yapın

Stres saç dökülmesini hızlandırır. Egzersiz yapmak stresi azaltmaya yardımcı olabilir, her gün yapacağınız 30 dakikalık aerobik veya kardiyovasküler egzersiz kan dolaşımınızı hızlandıracak ve stresle baş etmenizi kolaylaştıracaktır.

  • Sağlıklı saçlar için sağlıklı bir diyet

Saç deriniz mantar ve kepekten arınmış ve sağlıklı olmalı. Kendinizi serbest radikallerden korumak için diyetinize antioksidanları ilave edin. Limon, brokoli, çilek ve ıspanakta bulunan C ve E vitaminlerinden bolca tüketin.

  • Sindiriminizi sağlıklı gıdalar ile geliştirin

Saçlar sindirim ile bağlantılıdır. Kabızlık ve hazımsızlık saç dökülmesine neden olabilir. Sağlıklı bir diyet ile birlikte her öğünden sonra acidophilus alarak sindiriminizi geliştirebilirsiniz.

  • Demir açısından zengin yiyecekler ile beslenin

Demir eksikliği saç derinizi etkileyebilir. Demir tabletleri veya demir açısından zengin gıdalar ile demir eksikliğini giderebilirsiniz.

  • Elma sirkesi tekniği

Günde 100 saça kadar kaybetmenin normal olduğunu duymuşsunuzdur. Eğer saçlarınız kuru ve hasar görmüşse her yıkamanızdan sonra son olarak saçlarınızı elma sirkesi ve su karışımıyla durulayın.

1 Yorum

  1. saçlarım az dökülüyor yani aşırı değil demir eksikliği var bende doktor öyle dedi bi sprey yazdı kullanmadım çünkü bir arkadaşım da almıştı aynı spreyden saçları dökülmüştü bununiçin ne yapmam gerek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.