Saç dökülmesini engellemek için neler yapmalıyız?

| 2012/10/14 | 0 Comments

 

 

Saç dökülmesini önlemek

Saç dökülmesini engellemek


Saç dökülmesi özgüveninize gelen acılı bir darbe olabilir. Saç dökülmesini önlemek için ana sebebi ortaya çıkarmak gerekir. İlaçlar, hastalıklar, kalıtım, gebelik, menopoz, hormon düzeyleri ve stres saç dökülmesine katkıda bulunabilir. Diğer sebepler kemoterapi, kalıtsal kellik olabilir. Eğer saç dökülmesini engellemek istiyorsanız belli başlı bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Herhangi bir hormonal bozukluğunuzun olup olmadığını öğrenmek için bir endokrinologla görüşebilirsiniz. Dermatologlar her ne kadar hormon düzeylerinizi kontrol edecek olsa da endokrinoloji ile ilgili tüm bilgilere hakim olamayacağından hormonlarınızı kontrol ettirmenizde fayda olacaktır.  Saç dökülmesini engellemek için doktorunuz ihtiyacınız olan tüm vitamin, protein ve kalorileri yeterli miktarda alıp almadığınızdan emin olmak ister.  

 

 

Saç yıpranmasına karşı

Saç dökülmesine karşı

Saç dökülmesini engellemek için  kullanılan ilaçların kesin sonuç verip vermediği bilinmemektedir. Bu ilaçlardan bazılarının baş derisinde bulunan kan damarlarının genişlemesine neden olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle kesin sonuç verdiğinden emin olmadığınız ilaçları kullanmayı bırakın. Saç dökülmesi ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra bir kaç ay devam edecektir.

Saç dökülmesini engellemek için  kadınlar açısından oldukça iyi çalıştığı tespit edilmiş olan  Propecia veya Proscar deneyin. Aktif maddesi olan finasterid testosteron oluşumunu engeller ve hareketsizlik yatkın bu kıllar tekrar aktif hale gelir ve yeni saçlar yapmanızı sağlar. Bu ilaçlar kadınlar üzerinde etkilidir.

Saçlarınızın dökülmesini engellemek ve saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlamak için en iyi yol sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır. Bu nedenle beslenme düzeninizi kontrol edin ve günlük besin listenizdeki yiyeceklerin tüm vitaminleri içerip içermediğini iyice sorgulayın.

 

 

 

 

 

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Dökülmesi

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.