Saç dökülmesini önlemek için bitkisel karışımlar

0

Saç dökülmesiSaç dökülmesi kadın ve erkek herkesi etkileyebilen bir sorundur. Çoğunlukla genetik etkenlere bağlı olarak bu sorunun yaşanması mümkün olsa da, diğer etkenlerinde saç dökülmesine neden olduğu bilinmektedir. Saçların sağlıklı olmasını belirleyecek temel unsur aileden geçen genlerdir. Genetik olarak saç dökülmesi yaşandığında bunun önlenmesi mümkün olmasa da, diğer nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesine karşı doğal yöntemlerden faydalanılabilir.

Saç dökülmesini önlemenin yolları

Saç dökülmesini önlemek için, 2 günde bir saç derisine masajla birlikte badem yağı sürebilirsiniz.

1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 çay bardağı toz tarçını karışım yaparak, haftada 2 defa saç diplerine masajla birlikte yedirebilirsiniz. Böyle 15 dakika bekleyerek, saçlarınızı şampuanla yıkayın. Yumuşak bir havluyla saçlarınızın nemini aldıktan sonra, saçlarınızı kurumaya bırakın.

3 yemek kaşığı zeytinyağını bir kaba koyarak biraz ısıtın. Bununla saç diplerinize masaj yapın. Ardından sıcak suya batırılmış olan havluyla saçlarınızı sarın. Bu şekilde havlu soğuyuncaya kadar bekleyin. Daha sonra havluyu çıkarın ve 15 dakika kadar bekleyerek, saçlarınızı şampuanlayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.