Saç dökülmesini önlemek için

| 2012/10/07 | 1 Comment

 

Saç dökülmesini engellemek

Saç dökülmesini önlemek

 

Saç dökülmesini önlemek için Saç dökülmesi erkeklerde de kadınlarda da sık karşılaşılan bir problemdir. Saç dökülmesinin yaklaşık yüzde 95’i genetik nedenlere bağlıdır ancak beslenme, genel sağlık, hormon eksikliği, stres gibi faktörler de saç dökülmesini tetikleyebilmektedir. Saç dökülmesi süreklilik arz ettiğinde can sıkıcı bir hal alır. Sürekli dökülen saçların yerine yenilerinin gelmesi uzun zaman aldığından saç azalması büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Saç dökülmesini önlemek için birkaç önerimiz var.

1

Saçlarınızı düzenli olarak ılık su ile yıkayın ve etkili bir saç kremi kullanın. Kullandığınız saç kreminin kaliteli olması saç dökülmenizi önleyebilir.

2

Saç dökülmesini önlemek için dengeli beslenin. Beslenme yetersizlikleri, yeme bozuklukları ve örneğin A ve E gibi bazı vitaminlerin eksikliği aşırı miktarda saç kaybına neden olabilir.

3

Sağlığınızı koruyun. Kronik hastalıklar, yüksek ateş ve enfeksiyonlar saç dökülmesine katkıda bulunabilir. Bu nedenle Saç dökülmesini önlemek için genel sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

4

Sert kimyasallardan uzak durun. Saç boyamak ve perma yaptırmak saçınızı yıpratır. Özellikle sürekli olarak saçlarınızı boyadığınızda veya perma yaptırdığınızda bu yıpranmalar ilerleyerek dökülmelere neden olacaktır. Saç dökülmesini önlemek için saçlarınıza doğal yollarla şekil verip renklendirebilirsiniz.

5

Saç dökülmesini önlemek için saçlarınızı toplamamaya çalışın. Saç toplamak, saçlarınızın gerilmesine neden olur. Zamanla saç kökleri zayıflaşır ve saçlarınız dökülür.

6

Günde 50 ila 100 saç telinin dökülmesinin normal olduğunu unutmayın.

7

Eğer saç dökülmenizin önüne geçemiyorsanız öncelikle kan değerlerinizin ölçülmesi gerekir. Bu nedenle bir dermatologla görüşmek en iyisi olacaktır.

 

Etiketler: , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Dökülmesi

Yazar Hakknda ()

Yorumlar (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Deniz dedi ki:

    Saçlarım döküldüğüde bol bol sarımsak yiyorum dökülmesi baya azalıyo hem cildimede iyi geliyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.