Saç kaynağının zararları nelerdir

0

Saç kaynakSaç kaynak zararları bu uygulamanın hatalı bir şekilde yapılmasından kaynaklanabilir. Saç kaynağı yapılırken kullanılan halka ya da boncuk olarak bilinen malzemelerin kalitesiz olması ve bu işlem için uygun olmaması nedeniyle, bu işlem zararlı bir uygulama haline gelebilir. Genel olarak bakıldığında saç kaynağının zararı olmadığı söylenebilir. Ancak saçların dökülme zamanı geldiyse, kaynaklar çıkarılırken saçlar dökülebilir. Bunun fazla dikkate alınmaması gerekir. Çünkü zaten dökülecek saçlar bu aşamada dökülebilir.

Saç kaynağı nasıl uygulanmalıdır?

Saç kaynağı yapılırken, en önemli konu kaynakların aşağıya doğru yani yerçekimine doğru yapılması gerekir. Bu ters yöne yapılırsa, ağırlık nedeniyle çekmeye neden olacağından, kişiye acı verebilir. Geceleri batma ve kaşıntı yapabilir. Bu yüzden yüzeye yani kafa derisine yapışık şekilde, yerçekimine uygun yapılmalıdır.

Saç kaynağı düz halkalardan yapılırsa, kaymaması için ikişer tane kullanılır. Bu saçlara zarar verici bir uygulamadır. Saçların koparak dökülmesine sebep olabilir. Kaynak için halka kaynak yani boncuk kaynak kullanılırsa, bunların içi silikonlu halka olmalıdır. Bunlar diğer halkalar gibi saçları ezmediğinden saçın zarar görmesine engel olur, saçların halkaların arasından kaymasını önler.

Saç kaynağı için kullanılan keratin ve silikon kaynaklar sökülürken, bu işlem için kullanılan losyon saçlarda kepek benzeri bir tortu oluşturabilir. Bunun için endişe etmenize gerek yoktur. Saçlarınızı yıkadığınızda bunlar tamamen kaybolacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.