Saç maskeleri

| 2012/12/10 | 0 Comments
saç maskeleri

saç maskeleri


Saçlarınızda soğuk hava, kirli hava, yanlış şampuan seçimi, ısı ile şekillendirme ve boyama gibi işlem ve olumsuz faktörlerden dolayı yıpranma, kırılma ve cansızlaşma görülebilir. Bu gibi durumlarda saç maskeleri ile saç bakımınızı yaparak saçlarınızı eski canlılığına kavuşturabilirsiniz. Bitkisel saç bakımı düzenli olarak uygulandığında sonuçları en kısa sürede kendini gösterecektir.

Tüm saç maskelerinin malzeme listesi

Yumurta
Elma sirkesi
Limon suyu
Mayonez
Zeytinyağı
Pancar suyu

Kuru saçlar için maske

1

Saçlarınızı zeytinyağı veya zeytinyağına muadil farklı bitkisel bakım yağlarıyla nemlendirebilirsiniz. Kuru saçlar için maskede önemli olan saça nemi hapsetmektir. Bu nedenle zeytinyağı, badem yağı, bebe yağı gibi yağları saçlarınıza bir tarak yardımıyla sürdükten sonra saçınızı sarın ve 30 dakika bekletin. Yağlı saçınızı ıslatmadan şampuan sürün ve ardından durulayın. Böylece yağlar daha kolay saçınızdan çıkacaktır.

2

Kuru saçlar için saç bakımının bir diğer öğesi de mayonezdir. Mayonezi de saçınıza geniş dişli tarak ile sürebilirsiniz. Böylece saçlarınız hem nemlenecek hem de beslenecektir. Saça mayonez sürdükten sonra 1 saat süreyle bekletin ve yıkayın.

3

Kuru saçların düzenli olarak neme ihtiyaçları olduğundan haftada bir kez bu maskeleri tekrarlayabilirsiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Maske

İnce Telli Saçlar

İnce Telli Saçlar İçin Maske

4

2 yumurta sarısı ve 2 çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Bu karışımı şampuanınızın içine ekleyin. Bir gün beklettikten sonra şampuanınız kullanılabilir hale gelecektir. İnce telli saçların özellikle güneş ışınlarından korunması gerektiğini de unutmayın.

5

Saçlarınızı düzenli olarak kestirin. Hatta mümkün olduğunca kısa kestirmenizde fayda olacaktır. Bu radikal bir değişim olsa da saçları güçlendirmek ve kalınlaştırmak için en iyi yollardan biridir.

Mat ve Cansız Saçlar İçin Maske

6

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulayın ve ardından 1 su bardağı elma sirkesi ve 2 su bardağı su karışımı ile ile tekrar durulayın. Bu permalı veya boyalı saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

7

Saçlarınızın parlaklığını korumak için bu uygulamayı haftada bir tekrarlayın.

8

Saçlarınızı kestirmenize gerek yoktur ancak saçlarınızı ısı ile şekillendirmekten kaçınmalısınız.

Kepek için Maske

Kepekli saçlar

Kepek için Maske

9

2 bardak su, bir tutam tuz ve pancar suyunu birleştirin. Koyu renkli saçlar için durulama olarak bu karışımı kullanın.

10

2 su bardağı su ve 3 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Açık renkli saçlar için son durulama olarak bu karışımı kullanın.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel saç bakımı, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir