Evde saç nasıl düzleştirilir?

0
düz saç elde etme
Saç düzleştirme

Eğer kıvırcık saça sahipseniz ve saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız ya da düz saça sahipseniz ve saçlarınıza  parlaklık katmak istiyorsanız bunun için seramik saç düzleştirici kullanabilirsiniz. Ama saç düzleştirme sırasında saçlarınızın hasar görmemesi için doğru işlemleri yaptığınızdan emin olmalısınız.

1      

İlk olarak saçlarınızı şampuanlayın. Saçları şampuanlamak saçları düzgünleştirir ve saçınızı nemlendirir. Bunun için doğru ürünü kullandığınızdan emin oldun. Saç düzleştirme saça zarar verebilir çünkü aşırı ısıdan saçlarınız zarar görür. Bunun için öncelikle ısıya karşı saçları koruyan bir şampuanla saçlarınızı yıkamada fayda olacaktır.

2

Saçınıza şekillendirici bir krem veya jel uygulayın. Düzleştirme  işleminde kullanılan ısıdan saçınızı korumak için, saçınızı koruyan bir ürün kullanın. Bu ürün aynı zamanda kabarmayı kontrol altına alabilir ama saçınızı sertleştirmez.

3

Eğer saçınızı fön makinesiyle düzleştirecekseniz metal fırçalar düzleştirmeye yardımcı olur. olanak Metal fırçalar gelen ısı ile sıcak hale gelir. Tel çerçeveli fırçaları seçebilirsiniz.

4

İlk olarak bölümler halinde saçınızı ayırın. Düzleştirmeye saç diplerinizden başlayın. Bir toka yardımıyla saçlarınızı ayırabilirsiniz. Bu size kolaylık sağlayacaktır.

5

Yumuşatıcı bir sprey kullanın. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra kalıcı olabilmesi için yumuşatıcı etkili bir sprey kullanın. Bu spreyler saça parlaklık kazandıracaktır.

6

Saç düzleştirmenizi tamamlayın. Su dümdüz saçlarınızı bir anda dalgalandıracak ve kıvırcıklaşmasına sebep olacaktır. Bu nedenle kullandığınız spreyin su içermemesine dikkat edin. Spreyi alırken içeriklerini okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.