Saç rengini açmak için 7 yöntem

| 2015/01/20 | 0 Comments
Açık renk saç

Saç rengini açmak için

Eğer saçlarınızın rengini açmak istiyorsanız yapmanız gereken birkaç şey var. Daha açık renk saçlara sahip olmak genelde oryal kullanımı gerektirdiği için, saçınızın sağlığını korumak için bu adımları takip etmeniz önemlidir. Aşağıdaki ipuçlarını okuyun ve saçlarınızın rengini açarken bu işin doğru bir şekilde yapıldığına emin olun.

1- Bir uzmana gidin

Bu konuyu ne kadar vurgulasak azdır. Eğer saçlarınızın rengini açmak istiyorsanız lütfen bu konuda uzman birine başvurun. Oryal saç derinizde yanmalara sebep olabilecek birçok kimyasal madde içerir. Aynı zamanda bu maddeler saçınıza da zarar verebilir.

2- Ağırdan alın

Saçlarınızın renginin hemen açılmasını beklemeyin, özellikle de siyah olan saçlarınızı sarıya döndürmeye çalışıyorsanız. Bu işlem genellikle tek seansta bitmez. Çoğunlukla bu süreç, saçlarınızın istediğiniz rengi alıncaya kadar birkaç ayı bulur. İşlemin bitmesi için sabırlı olun ve unutmayın, işlemin uzun sürmesi saçınızın sağlığını koruması için önemlidir. Saçlarınızı çok hızlı beyazlatmak saçlarınızı çok zayıflatıp kırılmalarına neden olabilir.

3- Saç toniği kullanın

Saçınıza tonik kullanmak istediğiniz gölgelenmeyi tam olarak yakalamak için iyi bir yöntemdir. Eğer saçlarınızın rengini yavaş yavaş açıyorsanız, saç toneri en iyi arkadaşınızdır. Tonikler saçlarınızdaki renginin açılmasıyla ortaya çıkan sarı alt tonu yok ederler ve saçlarınızın daha doğal görünmesini saplarlar. Kuaförünüze gittiğinizde bu işlemi yaptırabilirsiniz veya evde kendiniz de yapabilirsiniz.

4- Sık sık rötuşlar yaptırın

Sarı saçlar ile en azından 6 haftada bir rötuş yaptırmak gerekir. Eğer koyu renkli saçlarınız varsa bu zaman dilimi biraz daha uzayabilir ancak saç renginiz ne kadar açıksa saç diplerinizin de o kadar sıklıkla elden geçirilmesi gerekir. Saç dipleriniz elden geçtikten sonra saçlarınız daha güzel görünecektir.

5- Eğlenmenize bakın

Açık renkli saç, diğer saç renkleri için bir tuval gibidir. Hafif ağartılmış saçlarda kullanılan sıradan renkler yerine, mor, eflatun gibi renkler veya platin sarısı deneyebilirsiniz. Saçlarınız ne kadar açık renkli olursa o kadar açık renkli renkleri tercih edebilirsiniz.

6- Temizleyin

Saçlarınızın rengini açmadan önce saçlarınızı ve saç derinizi yağdan ve kirden arındırmak için arındırıcı bir şampuan kullanın. Bu sayede kuaförünüz daha temiz bir alanda çalışabilecektir. Saç beyazlatıcı, temiz saçlarda daha etkili olur. Saçlarınızın rengi açıldıktan sonra da yine arındırıcı şampuan kullanmaya devam edebilirsiniz.

7- Saçlarınızı düzenli aralıklarla kestirin

Saçlarının rengini açmak isteyen kişilerin yaptırması gereken en önemli şeylerden biri de saçlarını düzenli bir şekilde kestirmektir. Çamaşır suyu saçlarınıza zarar verebileceğinden, saçların kırık uçlarını ve çatlakları düzenli aralıklarla kestirmek saçlarınızın sağlığını korumasına yardımcı olur. Bu sadece saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamakla kalmaz, saçlarınızın boyayı daha iyi tutmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saçlarınız her boyandığında uçlarından kırıklarını aldırmalısınız.

Eğer saç renginizi açmak istiyorsanız yukarıdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın rengini açmak bir miktar zaman ve bir miktar para gerektirebilir ancak sonuçlarını görmeye başladığınızda bu harcamalarınıza değdiğini göreceksiniz. Saçlarının rengini açmaya çalışan kişilere bunlardan başka önerileriniz varsa veya bu yöntemler üzerine söyleyecek bir şeyleriniz varsa bu yazıya yorum yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Kategori: Saç Bakımı, Saç Boyama

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.