Saç şekillendirmek için hangi malzemeleri kullanıyorsunuz?

0
Saç şekillendirmek için
Saç şekillendirmek için

Parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak her kadının arzuladığı bir durumdur. Havalı ve güzel görünmek, saçlarınızı çekici göstermek için saçlarınıza daha fazla zaman ayırarak bakım yapmanız gerekir. Günümüzde saç kremleri, şampuanlar ve saç maskeleri açısından saçlarınızı temizlemenizin yanında onlara bakım yapmak için kullanabileceğiniz çeşit açısından geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Fakat ne kadar fazla çeşide sahip olsak da bu ürünler saçlarınıza size uygun stili vermede çok da yeterli değillerdir. Bu sebeple dilediğiniz zaman saçlarınızı şekillendirmede kullanacağınız araçlara sahip olmanız gerekir. Doğru araçları kullanmanız durumunda saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

1- Geniş Dişili Tarak

Çoğu kadın saçlarını şekillendirmek için saç fırçası kullanır. Ancak geniş dişli tarak kullanmanız gerek saç sağlığınız açısından gerekse de kullanım kolaylığı açısından daha iyi olacaktır. Çünkü saç fırçaları kullanmanız saçlarınız açısından, özellikle de ıslak olduklarında, tehlikelidir. Saç tellerimiz yıkandıktan sonra esnek olurlar. Bu yüzden ıslak saçlarda saç fırçası kullanmak saç tellerimize zarar verir. Ayrıca geniş dişli tarak kullanmanız saçınız için olduğu kadar cebiniz açısından da daha mantıklı bir seçim olacaktır.

2- Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makineleri her kadının evinde bulunan ve sıkça kullanılan bir araçtır. Saç kurutma makinelerinin  asıl işlevi saç kurutmak olsa da onları saçlarımıza hacim kazandırmak için de çokça tercih ettiğimiz doğrudur. Günümüzde çeşitli fonksiyonlara sahip birçok saç kurutma makineleri seçeneklerini rahatça görebiliriz. Bu saç kurutma makinelerin fiyatları nasıl bir şey aradığınıza ve sahip oldukları fonksiyonlara göre değişmektedir. Ben ise sizlere bir turmalin saç kurutma makinesi kullanmanızı tavsiye ederim. Bu saç kurutma makinesi saçlarınıza doğal bir parlaklık kazandırabilir.

3- Ördek Gagası Şeklinde Tokalar

Hangi yöntemle saçlarınızı nasıl şekillendirecek olsanız da saçlarınızı ayırmanız gerekecektir. Bu konuda ördek gagası şeklindeki tokalardan kullanmanız size yardımcı olacaktır. Bu tokaları kuaföre gittiğiniz zamanlarda mutlaka rastlamış olmalısınız. Bu tokalar saçlarını ayırmada ve toplamada kullanabileceğiniz en iyi seçenektir. Saç maşası veya saç düzleştiricisi kullanırken de bir elinizde bu tokalardan bulundurmalısınız. Pahalı olmayan bu tokaları çoğu takıcıda rahatça bulabilirsiniz.

4- Isınabilen Bigudiler

Isınabilen bigudiler kullanmanız saçlarınıza romantik bir stil vermenizde seçebileceğiniz en iyi araçtır. Şüphesiz herkesin ilgi odağı olacak bukleler yaratmanızda size yardımcı olacaklardır. Saçlarınıza buklelerin yanında hacim de kazandırabilmeniz için büyük boy ısınabilen bigudilerden kullanmanız daha faydalıdır. Küçük boy olanları ise saçlarınızda gün boyu kalıcı buklelere sahip olmanız konusunda daha kullanışlıdırlar. Tek yapmanız gerek saçlarınızı ayırarak ısınabilen bigudileri takıp biraz bekledikten sonra onları çıkarmanız olacaktır. Yeni buklelerinizi gördüğünüzde onların güzelliği karşısında oldukça etkileneceksiniz. Saç şeklinizi düzeltmek için saçlarınızı biraz sallayıp elleriniz ile buklelerinizi hafifçe düzeltmeniz yeterlidir.

5- Saç Maşaları

Dünyanın her yanından kadınların saçlarını bukleleştirmek için tercihi saç maşalarıdır. Saç maşaları saçlara  bukle kazandırma konusunda  en hızlı ve en etkili araçtır. Saç maşalarının da birçok çeşidi bulunmaktadır. Arzuladığınız saç şeklini kazanmanızda size en çok hangisinin yardımcı olduğunu düşünüyorsanız, onu seçebilirsiniz. Geniş demirli saç maşaları kalıcı saç buklelerine sahip olmanızı sağlarken küçük demirliler ise spiral şeklinde buklelere sahip olmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Sahip olmak istediğiniz buklelere karar verdikten sonra saç maşanızı seçmenizi öneririz.

6- Saç Düzleştiricileri

Düz saçlara sahip olmanız sizin saç düzleştiricileri kullanamayacağınız anlamına gelmez. Saç düzleştiricileri saçlarınızda daha düz ve pürüzsüz bir görüntü yaratma konusunda oldukça iyilerdir. Saç düzleştiricilerini tercih ederek fazladan birkaç dakika kullanacağınız zamandan kar etmiş olursunuz. Saç düzleştiricisi seçeceğiniz zaman aklınızda bulunması gerekenlerden birisi de ayarlanabilir sıcaklık ile otomatik kapanma özelliğinin bulunmasıdır.

7- El Aynası

El aynaları her kadının çantasında bulunan, onların vazgeçilmezi olan bir üründür. Bu el aynaları dışarıda istediğiniz zaman makyajınızı ve görünüşünüzü kontrol etmeniz konusunda size oldukça yardımcı olan bir üründür. Ama tamamen mükemmel bir saç modeline sahip olmadığınızı anlayabilmeniz için bu minik aynalara ihtiyacınız vardır. Bu aynalar sayesinde saçlarınızın arkasını rahatça kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için kullanabileceğiniz tek şey de zaten el aynalarıdır.

Çoğumuz genelde muhteşem saç modellerini sadece kuaförlerin ya da iyi stilistlerin yapabileceğini düşünürüz. Ama bu yanlış bir inanıştır. Her kadın saçlarına istediği modeli yardım almadan da uygulayabilir. Yukarıda saydığımız araçlar yardımı ile saçlarınızı dilediğinizce şekillendirerek insanları büyüleyebilirsiniz. Peki siz saçlarınızı şekillendirirken hangi araçlardan yardım alırsınız?

Fakat ne kadar fazla çeşide sahip olsak da bu ürünler saçlarınıza size uygun stili vermede çok da yeterli değillerdir. Bu sebeple dilediğiniz zaman saçlarınızı şekillendirmede kullanacağınız araçlara sahip olmanız gerekir. Doğru araçları kullanmanız durumunda saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.