Saç Spreyi Yapımı

0
Saç spreyi tutan kız
saç spreyi

 

Şekillendirme ve saç bakım ürünleri gün boyunca güzel bir saç modelini korumak için bize yardımcı olmaktadır. Ancak içerdikleri sert kimyasallar sağlığımızı tehdit etmektedir. Çevre ve sağlığının bilincinde olan her insan mümkün olan en doğal yollarla kişisel bakımını yapmak durumundadır. Bu şekilde kişisel sağlığınızı koruduğunuz kadar toplum sağlığını da korumuş olursunuz. Evde saç spreyi yapımı düşündüğünüzden daha basit ve eğlencelidir.

Saç Spreyi Yapımı için malzemeler

  • Bir bütün portakal
  • Keten tohumu
  • Sprey şişesi
  • Aloe vera jel
  • Gliserin

Saç Spreyi Yapımı tarifi

1

Bir tencereye bütün bir portakalın suyunu sıkın. Üzerine 1,5 su bardağı su dökün. Kısık ateşte ısıtmaya başlayın. Portakal suyu saçlarınızın şeklini koruyacak ve aynı zamanda spreye hoş bir koku verecektir.

2

Kaynayan suyun üzerine 2 yemek kaşığı keten tohumu ekleyin. 15 dakika kaynatarak pişmesine imkan sağlayın. Pişmesi tamamlandığında sıvı hafif yapışkan ve jel gibi olmalıdır. Keten tohumu spreyin kilit malzemesidir. Keten tohumu da aynı portakal suyu gibi saçlarınızın şeklini korumasına yardımcı olacaktır.

3

Elde ettiğiniz karışımın soğumasını bekleyin ve ardından süzerek sprey şişesine dökün. Şişeye 2 yemek kaşığı aloe vera jel ve 1 çay kaşığı gliserin ekleyin. Aloe vera ve gliserin hem saçınızı yumuşatacak hem de saçınızın nemli kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca gliserin saç spreyinizin ömrünü uzatacaktır.

4

Her kullanımdan önce şişe mutlaka çalkalanmalıdır. Saç spreyinizi uzun süreli kullanım için ya soğuk bir yerde ya da buzdolabında saklayın. Eğer saç spreyinizin içine koyduğunuz su buharlaşırsa tekrar sıvı hale gelmesi için şişeyi çalkalayın.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.