Saç tipimi nasıl anlarım

0

Saç tipiSaçlarınıza doğru bakımı uygulamak, doğru saç bakım ürünlerini kullanmak için mutlak saç tipinizi öğrenmelisiniz. Saç tipimi nasıl anlarım diye düşünüyorsanız, sizlere vereceğimiz önerilere göre hareket edebilirsiniz. Bu sayede saç tipine göre üretilen doğru bakım ürünlerini kullanabilir, daha bakımlı ve sağlıklı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç tipi nasıl belirlenir?

Normal saçlar

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, en az 2 gün süreyle yağlanmıyorsa ve doğal rengini muhafaza ediyorsa, saç derisindeki pH üretimi dengelidir. Saçlarınız normal saç olarak değerlendirilebilir.

Yağlı saçlar

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, 1 içinde saçlarınız yağlanıyorsa, parlak bir görünümü oluyorsa, siz yağlı saçlara sahipsiniz. Saçlarınız fazla miktarda sebum üretmekte ve pH dengesi düzensiz şekildedir.

Kuru saçlar

Saçlarınızda kırıklar fazlaysa, saç tellerinizin kırıklarına kesimle bile yetişemiyorsanız, saçlarınızı yıkadıktan sonra en az 3 gün geçmesine rağmen, saçlarınızda yağlanma olmuyorsa, saçlarınızın kuru olduğunu anlayabilirsiniz. Saç derisi pH dengesini kuramıyor.

Yıpranmış saçlar

Saçlarınız hangi tipte olursa olsun, sıkça fön çektirmekten, boya yapmaktan, perma gibi uygulamalardan dolayı yıpranmış olabilir. Yıpranmış saçlara sahipseniz, saç telleri cansız ve parlaklığını yitirmiş haldedir. Böyle saç tiplerine acil olarak müdahale ederek, gereken bakımın yapılmasını tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.