Saç uzatan bitkiler nelerdir?

0
Uzun saçlar
Saç uzatan bitkiler

Saçınızda bitkileri kullanmak için çok çeşitli sebebler vardır. Saçınız yavaş uzuyor veya uzamasında bi sorunu varsa bitkilerden faydalanabilirsiniz. Saçınız belki hasar görmüş belki de çok güçsüzdür fakat belirli bitkiler saçının uzamasını geliştirebilir.İnsanların saçları genelde yılda 6 inç uzar.

Şampuan olarak bitkiler

Belirli bitki ilaçları saç büyümesine, deri korumasına ve saçın sürkilasyon yapmasına yardımcı olabilir.Saçınızın büyümesine yardım etmek için onu elma suyu sirkesi ile ve adaçayıyla durulayın. Saçın uzunluğuna göre ölçeği arttırın.Saçın heryerini kapladığına emin olun.Papatya demini son kez durulamada kullanıp kaşınmalar karşı saçı güçlendirebilirsiniz.Saç kaybında kaşınma diğer bir sebeptir. At kuyruğu, saçınızı güçlü tutar ve geliştirir. Şampuan olarak 2 yemek kaşı ile 4 ölçek sıcak suyu bebek şampuanına ekleyerek kullanabilirsiniz.

Bal

Bal vücuda hem içte hem dışta çok yararlıdır.Dietinize günlük tüketimde ekleyebilirsiniz hemde saçınızın sağlığı için kullanabilirsiniz.Bir yemek kaşığı zeytinyağını 4 damla bal ve bi kaşık tarçın tozu ile karıştırın.Saçları değil sadece saç derisini ovun.15 dakika bekletin ve normal bi şekilde saçınızı yıkayın.

Ne yenip içilmeli

Psoralea tohumları saç dökülmesi için bir Çin bitkisel ilacıdır. Psoralea tohumları çok büyük, sert ve siyahtır.tohumları 3ten 9  grama kadar _ Yemek günlük saç geliştirmeyi ve büyümeyi artırmaya yardımcı olur. Satın almak için yerel beslenme mağaza ile kontrol edin. Büyümeyi teşvik etmek için böyle bir buğday tohumu gibi proteinleri, soya fasulyesi, tam tahılları ve fındıkları ekleyebilirsiniz.

Elma sirkesi bir çay kaşığı iki hafta boyunca her gün bir bardak suyla içmek, kullanılabilecek başka bir çözümdür. Stres saç dökülmesi ve büyümede önemli bir rol oynar, ve stres sakinleştirmesine yardımcı olur ve hem de yardımcı bir bitkisel içecek karışımı ise, jatamamsi ve Brahmi dan yapılmış bir çaydır. 1, sıcak su bardağı ve kanşımını çay kaşığıyla ve günde 2-3 kez içilecek. Yine, yerel perakende mağazalarında bulunmayan maddeler için herhangi bir sağlık gıda mağazalarında ya da beslenme merkezlerinde kontrol edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.