Saç uzatan havuç maskesi nasıl uygulanır?

| 2015/08/11 | 0 Comments

havuçKadınlar için bedenlerinde en önemli alanlardan birisi saçlarıdır. Dış görünümlerini, görselliklerini ön plana çıkaran saçlarının doğallığını ve güzelliğini çok fazla önemserler. Saçlarını bazen kısa bir modelde kullanmayı tercih etseler de, genellikle uzun saçlara sahip olmayı her zaman arzu ederler. Saçları kısa olduğunda, bir an evvel uzaması için ne gerekiyorsa yapabilirler. Böyle bir dönemde saç uzatan havuç maskesi oldukça sık başvurulan yöntemlerden biridir. Maskeyle elde edilen sonuçlar gerçekten çok başarılıdır.

Saç uzatan havuç maskesi malzemeleri

  • 2 adet orta boy havuç
  • 1 adet yumurta
  • 3 su bardağı su

Saç uzatan havuç maskesi nasıl hazırlanır?

Maskemiz için gerekli olan malzemelerimiz sadece bunlardan ibaret. Önce havuçların kabuklarını temizleyerek, bunları rendeleyin. Bu arada 3 su bardağı suyu bir tencerede kaynatın. Su kaynadıktan sonra rendelediğiniz havuçları içine atarak, yaklaşık 25-30 dakika kadar orta ateşte pişirin. Daha sonra karışımın suyunu süzün. Su biraz ılındıktan sonra içine yumurtayı koyarak iyice çırpın. Bu arada suyun yumurtayı pişirecek kadar sıcak olmamasına mutlaka dikkat edin.

Havuç maskesinin uygulanması: Hazırlamış olduğunuz maskeyi saçlarınızın her yerine sürün. Daha sonra saçlarınızı bir boneyle kapatın. Bu şekilde yaklaşık 1-1,5 saat beklemeniz gerekir. Ardından saçlarınızı uygun bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Haftada 1 defa bu maskeyi yaparsanız, saçlarınızın gözle görülür derecede uzadığını görebilirsiniz.

Etiketler:

Kategori: Saç Bakımı, Saç Uzatma

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.