Saç uzatan vitaminler nelerdir

| 2012/09/27 | 0 Comments

 

vitaminlerle saç uzatma

Saç Uzatan Vitaminler

 

Vitaminler vücudunuzda doğru miktarlarda olduğunda inanılmaz şeyler yaparlar. Aslında, sadece bir vitamin ve mineral vücudun çeşitli bölgelerini canlandırmak ya da iyileştirmek için tek başına yeterli olabilmektedir. Belirli konular hakkında ki bu saç uzatma da olabilir vitamin alırken vücudunuzdaki diğer organları da bir yandan iyileştirmiş olursunuz. Saç uzatmak için vitamin aldığınızda sadece aynı zamanda saçınızı sağlıklı tutmaya da yardımcı olursunuz. Eğer saç uzatmak için  reçeteli ilaçlar kullanacaksanız ve özellikle diyet takviyeleri yapacaksanız önce bir doktora danışmayı ihmal etmemelisiniz. Şimdi saç uzatan vitaminler hakkında bilgi verelim.

Vitamin H

Vitamin H veya biyotin, B vitamini kompleksinin bir parçasıdır. Vitamin H hücre büyümesine yardımcı olan protein, karbonhidrat ve yağ ihtiva eder. Aynı zamanda diğer B vitaminleri gibi vücudun işleyişinde kullanılır. Bunun yanında H vitamini vücutta karbondioksit transferinde çalışarak güçlü saç ve tırnaklar yaratmada vücuda yardımcı olur.

Vitamin B6, B12

Bu iki vitamin aynı zamanda saç rengi ve saç ağarmasının önlenmesinde gerekli olan melanin üretiminde çalışırlar. Bu vitaminler, beyin ve sinir sisteminin işlevlerini yerine getirmesi ve metabolizmanın düzgün şeklde çalışması  içinde çok önemlidir.

A vitamini

Bu vitamin saç büyümesini artırır ve saç folikülünün yapısını güçlendirir. A vitamini sağlıklı bir cilt için de çok gereklidir. Çeşitli tedavilerin sadece A vitamini depolamak konusunda yapıldığını unutmayın. A vitamini eksikliği saç derisinin sağlığını etkiler ve saçların kurumasına sebep olarak saçların hızlı kırılmasına neden olur.

C vitamini

C vitamini sağlıklı saç bakımı için vücuda yardımcı olur. C vitamini bir antioksidan olarak çalışarak saça parlaklık. C vitamini eksikliği saç kaybına yol açacaktır. C vitamini de saç uzatan vitaminler arasındadır.

D vitamini

Bu vitamin yardımcıları saçta kendiliğinden bulunan reseptör hücrelere nüfuz ederek sağlıklı saç bakımı sağlarlar. Bu vitamin saç köklerini sağlıklı tutar. D vitamini eksikliğinin en önemli belirtisi saç kaybıdır.

E vitamini

Saç uzatan vitaminler arasında E vitamini yer alır. E vitamini kafa derisindeki kan dolaşımına yardımcı olur. E vitamini sağlıklı bir saç derisi için C vitamini ile benzer şekilde çalışır.

Multi-Vitamin

Saçınızın genel olarak sağlıksız olduğunu fark ederseniz, sağlıklı saçlar için gerekli tüm vitaminleri hızlı ve etkin olarak almanızı sağlayan, tek bir multi-vitamin kapsülü yukarıdaki tüm bakımlar için yeterli olacaktır.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Saç Bakımı, Saç Uzatma

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.