Saç uzatma yolları nelerdir?

0
Saç Uzatmanın formülleri
Saç Uzatma Yolları

Bazı kişilerin saçları birkaç ayda çok hızlı uzarken siz saçınızı uzatmak için aylar, hatta yıllar harcıyor olabilirsiniz. Saç uzaması genetik nedenlere bağlı olsa da saç bakımı, saç uzamasını çok etkiler. Eğer saç uzama hızınız çok yavaşsa birkaç önlem alarak ve saç bakımının bir kaç püf noktasına dikkat ederek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.1

Saçınızı sıcak tutmaya özen gösterin. Saçlar yaz boyunca kışın olduğundan 2 kat daha hızlı uzarlar. Bu da ısının saç uzamasında etkili olduğunu gösterir. Kışın dışarı çıkarken bir şapka yardımıyla saçlarınızı muhafaza edebilirsiniz.

2

Saç uzatma yollarından biri de saçlarınızı gereğinden fazla şampuanlamak ve kremlemekten kaçınmaktır. Bunlar saçlarınıza zarar verebilir. Bu nedenle her gün duş alıyor olsanız bile saçlarınızı her gün şampuanlamayın.

3

Doğru vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olun. Uygun bir diyet saç uzamasında büyük bir rol oynar. Bu diyette tüm vitamin ve mineralleri aldığınızdan emin olmalısınız. Ayrıca düzenli olarak vitamin de kullanabilirsiniz

4

Güneşli havalardan yararlanın. Yazın en sıcak günlerini kastetmiyoruz tabii ki. Aşırı ısı ve güneşe maruz kalmak saçlara zarar verir ancak ölçüsünde güneşe çıktığınızda bu saçlarınız için çok faydalı olacaktır. Güneş saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

5

Eğer saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız özel şampuan ve saç kremlerini satın almayı düşünebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.