Saç uzatmak için kürler

2
sağlıklı saç
saç uzatmak için kürler

Saç uzatmak için bitkilerden yararlanabilirsiniz. Bazı bitkiler saç dökülmesini önler ve saça sağlık kazandırır. Saç sağlığı saç uzamasının en önemli temelini oluşturmaktadır. Bununla birlikte saçınız sağlıklıyken bile bazı bitkiler hızlı uzamasını destekleyebilir. Aşağıda saç uzatmak için hangi bitkilerin saça iyi geldiğini görebilirsiniz. Bu bitkiler sayesinde saç büyüme hızınızı arttırmanız mümkündür ancak düzenli kullanım burada önemli bir rol oynamaktadır. Bir veya iki kez kullanıp bırakmanız saç uzamasına bir etki sağlamayacaktır. Dolayısı ile bu konuda inatçı davranmalı ve saçlarınız istediğiniz hızda uzayana kadar kürlerinize devam etmelisiniz.

Bitkisel saç uzatma kürleri

Yeşil Çay Kürü

Saçlarınızın hızlı uzaması için yeşil çayı içmenizde fayda olacaktır. Günde birkaç bardak yeşil çay hem sindirim sisteminize iyi gelir hem de saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar. Yeşil çay hap şeklinde de alınabiliyor. Eğer yeşil çay içmeyi sevmiyorsanız konuyla ilgili eczanenize danışabilirsiniz. Yeşil çay kateşin içeriyor. Kateşin bir çeşit antioksidandır. Kateşinin görevlerinden biri ise saç kaybına neden olan testesteronun dhtye dönüşmesinin önüne geçmektir.

Yeşil çay içerdiği antioksidanlardan dolayı hem saç dökülmesini engeller hem de saç uzatmak için ideal bir nimettir.

Isırgan otu kürü

Isırgan otunun saça faydalarını hepimiz biliyoruz. Saçlarımızın dip kısımlarını besleyen vitamin ve minerallere sahip olan ısırgan otu da saçı hızlı uzatmak için kullanılmaktadır. Isırgan otu ayrıca saç sağlığını da korur. Saç bakımı için vazgeçilmez bir bitkidir ki bu nedenle bir çok saç bakımı ürününde ısırgan otu özüne rastlıyoruz. Son zamanlarda popüler olmuş gibi gözükse de ısırgan otu yüzyıllardır saç bakımı için kullanılıyor. Isırgan otunun hapını alabileceğiniz gibi içerisinde ısırgan otu bulunan saç maskeleri de hazırlayabilirsiniz.

Aloe Vera kürü

Aloe vera saç ve cilt için son derece etkili bir bakım malzemesidir. Sitemiz üzerinde birçok saç maskesi ve yüz maskesinde aloe veraya rastlayabilirsiniz. Saç için faydalarına gelinirse saçın içerdiği nitrik oksit sayesinde hızlı uzamasını destekler. Aloe vera jel ile saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. Dilerseniz kapsül halinde de satın alarak vücudunuzu içten besleyebilirsiniz. İçeriğinde aloe vera bulunan saç maskelerini kullanmanızda da fayda olacaktır.

Buğday tohumu yağı kürü

Buğday tohumu yağı A vitamini, D vitamini ve E vitaminini bol miktarda içerir. Bununla birlikte saç yapısında yer alan proteine de sahiptir. Buğday tohumu yağı buğdaydan üretilmektedir. Bu yağı karanlık ve soğuk bir alanda saklamanızda fayda olacaktır. Buğday tohumu yağını parmaklarınıza damlatın ve saç derinize masaj yaparak iyice yedirin. Masaj süreniz ne kadar fazla olursa saçınıza faydası da o kadar çok olacaktır.

Saç uzatmak için neler yapılabilir

Saçlarınız için ayrıca vitamin desteği alabilirsiniz. Kompleks bir multivitamin aldığınızda saçlarınız için ihtiyacınız olan tüm vitaminleri vücudunuza almış olursunuz. Multivitaminler düzenli kullanılmalıdır. Her ne kadar dıştan saçlarımıza yardımcı olsak da yaradanın bize bahşettiği muhteşem ve eksiksiz çalışan vücudumuz ihtiyaçları karşılandığında her şeyi eksiksiz bir şekilde kendiliğinden yerine getirecektir.

Saçlarınızı iki ayda bir uçlarından kestirin. Evet kestirin! Saç uzatmak niyetindeysek saçlarımıza asla makas vurdurtmuyoruz. Fakat önemli olan saçın hızlı uzamasını desteklemek. Kırık ve sağlıksız uçlar, saç derimizin bütün enerjisini alacaktır. Bunu önlemek için iki yada üç ayda bir saç uçlarınızdan 1 2 cm kestirmek size fayda sağlar.

Saç derinize sık sık masaj yapın. Masaj kan dolaşımını arttırır. Kan ne kadar hızlı gezerse o kadar saçımıza faydası olur.

Vücudunuzu içten beslemek için bol miktarda su için. Günde en az 10 bardak su içmek cildin ve saçın nemlenmesini sağlar. Bu hem güzel görünümü destekler hem de yaşlanmayı geciktirir. Ayrıca sağlığı da korur.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba ben saçlarımı uzatmak için Zigavus’un narlı şampuanını kullanıyorum çok memnunum. Uzamayan saçlara özel yapılmış. Gerçekten uzatıyor 6 aydır kullanıyorum herkes ne kullandığımı soruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.