Saça hacim katmak için ipuçları

0

Hacimli saçlarHepimiz daha hacimli saçlarımız olsun istiyoruz ve saçlarımız reklamdaki kadınların saçları gibi yapmaya çalışıyoruz. Ancak bunu deneyen kişilerin çoğu benzer bir saç stili yapmakta başarısız oluyor. Birkaç basit taktik ve birkaç saç ürünü ile saçlarınızın hacmini arttırmanız mümkün.

Daha hacimli saçlar için ipuçları:

  • Saçlarınızın hacmini arttırmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken doğru ürünü seçmek. Hacimlendirici ve kalınlaştırıcı bir şampuan kullanın ve ardından saç bakım kreminizi uygulayın. Piyasada her bütçeye uygun birçok farklı ürün bulunmaktadır. Siz de bütçenize uyan ürünü seçip saçlarınızın hacmini arttırabilirsiniz.
  • Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmadan önce saçlarınıza şekil verici ve hacimlendirici bir sprey veya köpük uygulayın. Tüm saçınıza uygulamak yerine yalnızca saç köklerine uygulayın. Çünkü saçlarınızın uçlarına uygularsanız ağırlığı arttıracak ve saçlarınızın hacmini azaltacaktır. Saçlarınızı kuruturken parmaklarınızla bölümlere ayırarak kurutun. Aynı zamanda bir fırça yardımı ile köklerden tutarak birkaç santimetre kaldırdıktan sonra kurutursanız daha hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Elektriklenme yumuşak ve hacimli saçların düşmanıdır. Elektriklenmeden kaçınmak için saçlarınızı nemlendirmeniz çok önemlidir. Saçlarınız kuru olduğunda, havadaki nemi emer ve elektriklenir. Nemlendirici krem veya spreyler ile elektriklenmeyi önleyebilirsiniz.
  • Bazı şampuanlar ve saç kremleri saçları ağırlaştırırlar. Bu ürünleri çok fazla kullanmayın. Saçlarınızı ağırlaştırdıkları için saçlarınız daha da hacimsiz görünürler.
  • Haftada bir kez derinlemesine temizleyici şampuan kullanın. Bu sayede saçınızda biriken saç kremi, sprey ve kir gibi kalıntılardan kurtulacaksınız.
  • Saçlarınızın kesimi de görünümünde büyük fark yaratır. Kat kat kesilmiş saçlar uzun saçlardan daha hacimli görünür.

Bizim vereceğimiz ipuçları şimdilik bu kadar. Peki sizin saçlarınız nasıl görünüyor? Hacimli mi yoksa sönük mü? Siz saçlarınızı daha hacimli göstermek için ne yapıyorsunuz? Uyguladığınız yöntemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.