Saça iyi gelen şifalı bitkiler

0
Sağlıklı saçlar
Sağlıklı saçlar

Kozmetik nedenler ve hastalıklar için şifalı otlar yüzyıllarca kullanılmıştır. Saçınızı en iyi şekilde geliştireceğini iddia eden şampuanlar olduğu gibi, saçınızın büyümesini ve sağlığını devam ettirmesine yardımcı olan, saça iyi gelen bitkiler de vardır. Otların şampuana eklenmesi de güvenlidir. Günlük kullanımınız arasına sarı papatya eklemek saçınızı daha parlak ve yumuşak hale getirir.

Sarı Papatya

Papatya saçınıza doğallık ve parlaklık verecek müthiş bir bitkidir Şampuanlamanın ardından bir papatya karışımını kullanın veya elma sirkesi ile bir çorba kaşığı bir tencerede papatya çiçekleri ıslatın ve şampuanladıktan sonra kullanmak için bir sprey şişesinde karışımını koyun ve durulama yapmayın. Kıvrımları kaldırmak, saçları güçlendirmek ve parlaklığını artırmak için papatya kullanın. Orijinal pH dengesi için papatya sirke ekleyin. Papatya saçınızı güçlendirir ve saçın dış katmanlara, kimyasal ve çevrenin neden olduğu hasara karşı koruma sağlar.

Nane

Nane, yağ üretimini normalleştirir, yağlı görünümü ortadan kaldırır ve deriyi besler. Nane bir büzücü olarak çalışır ve saç pH seviyesini dengeler. Bir nemlendirici olarak çalıştığı için kuruluk ve buna bağlı kaşıntıyı ortadan kaldırarak kepek tedavisi uygular. Nane, kafa derisi ve bültenleri için uyarıcı etki bırakan ve ferah kokan mentol içerir. Naneyi şampuana ekleyin veya durulayıcı olarak ayrı kullanın. İpucu: Nane yağını kafa derisine direk kullanmayın, 120 ml suya 2 damla yağ ekleyin ve uygulayın.

Adaçayı 

Adaçayı grileşmiş saçların tedavisinde kullanılan güçlü bir şifalı bitkidir.Bu bitki tamamen kimyasaldan uzak doğal bi bitkidir. Kurutumuş 2 yemek kaşığı adaçayı ile aynı miktarda siyah çayı yarım kase kaynar suda karıştırın.Karışımı 135 derecede fırına verin. Çıkardıktan sonra iyice karıştırın.Saç köklerine kadar hafta en fazla 5 kere karışımla masaj yapın.Düzenli kullanıldığı süre birkaç gün içinde sonuçları fark edersiniz.

Biberiye

Biberiyeyi saçınızı dahaçok parlak göstermesi, gençleştirmesi ve saç köklerini güçlendirmesi için kullanın.Hem kuru hem yaş biberiye bitkisini krem yapmak için kullanabilirsiniz. Saç kaybı için biberiye sirkesi ve yağını saç köklerine uygulayın. Bi tencere bi avuç biberiyeyi kaynatmanızı ve soğuttuktan sonra haftada 2 kere şampuandan sonra saçınıza uygulamanız tavsiye edilir.Birkaç ayda bu uygulama saçınızı eski gücüne kavuşturur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.