Saçı parlatmak ve yumuşatmak için bakım

0
parlak saçlar için
saçı parlatmak için bakım

Saçlar kadınlar için de erkekler için de son derece önemlidir. Düşünürsek saçlarımız bizim en değerli servetimiz olmalarına karşın aynı zaman da en büyük problemlerimizdendir. Parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak tüm dünyanın arzuladığı bir şeydir. Saç bakımı için büyük ve pahalı kuaför veya güzellik salonlarına gitmek zorunda değilsiniz. Evde rahatlıkla bulabileceğiniz ve size daha uyguna mal olacak malzemelerle kendi saç bakımınızı hem doğal yollarla birkaç değişiklikle kolayca sağlayabilir ve saçlarınızın parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilirsiniz.

Saçı parlatmak ve yumuşatmak için malzemeler

  • 1 avokado
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
  • Hardal yağı

Saçı parlatmak ve yumuşatmak için adımlar

1

Bol su tüketin. Çünkü vücudunuz susuz kaldığı zaman ilk önce saçlarınızdaki suyu kullanmaya başlar.

2

Beslenme alışkanlığınızı değiştirip daha düzenli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinin. E vitamini içeren besinleri bol tüketmeye çalışın. Lifli sebzeler, fındık ve kepekli pirinç kullanabilirsiniz. E vitamini saçlarınızın parlak ve yumuşak olmalarında önemli rol oynar.

3

Saç diplerinizi haftada birkaç kere nemlendirin. Bunu evde saçlarınıza saç kremi sürdükten sonra parmaklarınızla masaj yaparak sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın böyle 10 dakika kadar beklemesini sağlarsanız daha etkili olur.

4

Şampuanlarınızın ve saç kremlerinizin ısıyla zarar görmeyen cinsten olup olmadığına dikkat edin. Bu tarz saç bakım ürünleri saç kurutma makinesi kullanıldığında saçlarınızın nemli kalmasını sağlar ve yıpranmalarını azaltır.

5

Saçlarınıza avokado, kabartma tozu ve zeytinyağını karıştırarak oluşturacağınız saç bakım maskesini uygulayın. Saçlarınızda 10 dakika bu maskeyi beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.

6

Doğal yağ kullanarak saç derinize masaj yapın. En iyi saça uygulanabilecek olan yağ hardal yağıdır. Hardal yağı kullanarak saç diplerine yapılacak masajın başkası tarafından yapılması başınızın her tarafına yağın yedirilmesi açısından daha iyidir ancak kendiniz de yapabilirsiniz.

Bu hardal yağı ile yapacağınız masaj sonrasında birkaç saat saçınızı durulamadan bekleyin.

Dilersiniz akşam uygulayıp sabah uyandığınızda da durulayabilirsiniz ancak yağın kokusu sizi rahatsız edebilir. Hatta bu yüzden saçlarınızı birkaç defa durulamanız gerekebilir.

7

Saçlarınızı hafifçe el losyonunuz ile nemlendirebilirsiniz. Bu da saçlarınızın parlak ve yumuşak olmalarını sağlayacaktır.

8

Saçlarınıza az miktarda parlaklık serumu uygulayın. Ancak çok fazla kullanmamaya dikkat edin. Aksi takdirde saçlarınız yağlı bir görüntü kazanır.

9

Saçlarınızı düzenli olarak düzelttirin. Üç ayda bir saçlarınızın kırıklarını aldırmanız saçlarınız için iyi olacaktır. Bu saçlarınızın uzamasını ve yenilenmesini hızlandırmanın yanında aynı zamanda saçlarınızın yumuşaklık kazanmasını da sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.