Saçınızdaki elektriklenmeyi nasıl giderebilirsiniz?

0
Doğal saç bakımı
Saçınızdaki elektriklenme

Özellikle hava sıcaklığının düştüğü ve havanın kuruduğu kış aylarında saçta elektriklenme sık karşılaştığımız bir problemdir. Saçta elektriklenmeyi önlemek için gerek mağazalardan satın alabileceğiniz hazır ürünler şeklinde gerekse evde uygulayabileceğiniz çok çeşitli yöntemler mevcuttur. Yumuşak ve elektriklenmeyen saçlar için silikon bazlı ürünler kullanın, böylecesaçınız elektriklenip dağılmadan olduğu yerde kalır.

İhtiyacınız olan şeyler

  • Silikon bazlı şampuan ve saç kremi
  • Doğal kıllı saç fırçası
  • Çamaşır kurutma makinesi kağıdı

Yönergeler

  1. Saçınızı silikon bazlı bir şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Mağazalarda bulabileceğiniz pek çok tanınmış marka şampuan silikon bazlıdır. Silikon saçı kaplar ve elektriklenmeyi önler. Böylece saçınız yumuşak kalır ve dağılmaz.
  2. Saçınızı doğal kıllı bir saç fırçası ile tarayın. Sentetik fırçalar saçınızda elektriklenmeye neden olur. Fırçanın üzerinde dökülmüş saçlar varsa elektriklenme daha da artar.
  3. Saçınıza çamaşır kurutma makinesi kağıdını sürtün, bu kağıtlar çamaşırlarda yaptığı gibi saçınızda da elektriklenmeyi azaltır. Cüzdanınızda, çantanızda kurutma kağıtlarından taşıyabilir, dışarıdayken de saçınız elektriklendiğinde bu kağıtlardan kullanabilirsiniz. Bu kağıtlar çoğunlukla çamaşırlara hoş koku vermek için kokulandırılmıştır, saçınıza bu ağır kokunun sinmemesi için kokusuz kağıtları tercih edebilirsiniz.
  4. Saçınızı her gün yıkamaktan sakının. Sık yıkama saçtaki doğal yağları kurutur ve elektriklenmeyi arttırır.
  5. Saçınızda jöle, saç köpüğü ve saç spreyi gibi ürünler kullanın. Bu ürünler elektriklenmeyi önleyecektir. Saçınızı şekillendirdikten sonra saç spreyini saçınıza eşit şekilde dağıtarak sıkın. Jöle veya saç köpüğünü avucunuza sıkarak ellerinizi ovuşturduktan sonra saçınıza yedirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.