Saçınızı kuruturken hacim verin

0
Kabarık saç modeli
Hacimli saçlar

Saçları hacimli gösterme yollarından biri hepimizin bildiği bir yöntem. Bu yöntemle kısa saçların da uzun saçların da daha dolgun görünmeleri mümkün. Kısa, kalın telli saçlardan uzun, dökümlü, dalgalı saçlara kadar her saçın kurutma sırasında kullanabileceği bir metoddan bahsediyoruz.

İhtiyacınız olan malzemeler

  • Kaliteli bir şampuan ve saç kremi
  • Havlu
  • Saç kurutma makinesi
  • Kalın dişli tarak
  • Silindir şekilli saç fırçası
  • Saç losyonu, saç köpüğü veya jöle

Saça hacim vermek için adımlar

1

Saçlarınızı saç tipinize uygun olan kaliteli bir şampuan ve saç kremi kullanarak yıkayın. Yıkamadan sonra saçlarınızı saç havlunuza sarın ve 10 dakika kadar böyle bekleyin veya saç havlunuzla saçınızı kurulayın.

2

Saçınızı arka taraflarından başlayarak kalın dişli bir tarakla düğümlenmeler ve dolaşıklıkları açıncaya kadar tarayın. Sonra saç havlunuzla saçınızı yeniden kurulayarak saçınızda kalan fazla nemi alın.

3

Saçlarınız kuru veya dağınıksa koruyucu saç losyonu kullanın. Eğer saçınız nemli veya görünüşünden zaten memnunsanız saç köpüğü veya jöle de kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı kabartmak veya daha dolgun görünmelerini istiyorsanız konsantre saç köpüğü veya jöleyi saç köklerinize yakın yerlere sürün.

4

Başınızı eğip saçlarınızın alt kısımlarını kurutun. Parmaklarınız yardımıyla saçlarınızı hafifçe tarayın ve kabartın. Sonra saçlarınızı uzadıkları yönde kurutun. Saçlarınızı daha fazla kabartmak ve dolgun göstermek istiyorsanız üstten başlayarak da kurutun

5

Saçlarınızı alt kısımlardan üstlere doğru bir havluyla kurulayın. Eğer saçlarınız uzun ve kalınsa siz saçlarınızın alt taraflarıyla ilgilenirken geri kalan kısımlardakilerin toka yardımıyla sabit durmalarını sağlayabilirsiniz.

6

Saçlarınızın her tarafını kuruttuktan sonra saçlarınızı tıpkı kuruturken yaptığınız gibi alt kısımdan itibaren fırçalamaya başlayın. Böylece saçlarınız hacim kazanacaktır. Dilerseniz fırçayı kıvırarak saçlarınıza hafif şekil de verebilirsiniz.

Püf noktaları ve uyarılar

– Kullandığınız silindir şekilli fırçanın metal uçları saç kurutucunuzun ısısıyla ısınır bu da saçlarınızın dalgalanmasına yol açabilir.

 – Saçlarınızı saç havlusuyla kurularken sertçe ovalamamaya dikkat edin. Bu saçlarınızın ve saç derinizin zarar görmesine sebep olabilir.

– Islak saçınızı tararken birden çekmekten ve germekten kaçının. Aksi takdirde saç telleriniz zarar görür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.