Saçınızı parlak gösterecek 7 öneri

0
parlak saçlar
parlak saçlar

Bu önerileri fazla para ve zaman harcamadan evde kolayca uygulayarak etkisini kısa zamanda göreceksiniz.

1-Parlatıcı sprey

Parlatıcı sprey saçınıza hoş bir parlaklık katarak kırıkları ve tarazlanmayı gizler. Çok fazla kimyasal saç ürünü kullanmak istemeyenler için parlatıcı sprey hafif ve iyi bir seçenektir.

2-Soğuk su

Saçınızı parlatmanın çok basit bir yolu var: sadece saçınızı şampuanladıktan sonra soğuk suyla durulayın. Soğuk suyla yıkanmanız gerekmiyor, sadece banyodan çıkmadan önce saçınıza son durulamayı serin bir suyla yapmanız yeterli. Soğuk su saç derisini yumuşatarak ışığı emmeden yansıtmasını sağlayacak ve saçınız parlak bir görünüme kavuşacak. Bunun yanı sıra saç kurutucunuzun ayarını soğuğa alarak bunu da saçınıza uygulayabilirsiniz.

3-Işıltı kürü

Saçınıza evde parlak bir görünüm kazandırmak için bir diğer seçenek de mağazalardan satın alabileceğiniz ışıltı kürleridir. Işıltı verici yağlar içeren bu kürlerle sadece 3 dakika içinde harika saçlara kavuşabilirsiniz. Bu kürlerin etkisi 1 hafta kadar sürer ve bu süre içinde saçınızda parlak ve yumuşak bir görünüm olur.

4-Durulanmayan saç bakım kremleri

Eğer saçınız mat olmasının yanı sıra kuruysa durulanmayan saç bakım kremleri saçlarınızda harikalar yaratabilir. Saç bakım kremleri tarazlanmayı ve uçuşmayı önler, saçınızı nemlendirerek hoş bir parlaklık verir. Eğer saçınız yoğun bakıma ihtiyaç duyuyorsa saçta bir gece bekletilen ya da saçınızı yıkadıktan sonra kullanılan saç bakım kremlerini inceleyebilirsiniz.

5-Saç serumu

Saç serumu saçınızı parlatmak için pratik ve akıllıca bir yöntemdir. Saç serumları ile sadece birkaç dakika içerisinde saçınıza parlaklık verebilir, yumuşak ve hafif bir görünüm kazandırabilirsiniz. Garnier ve Dove ürünlerini her mağazada rahatça bulabilirsiniz.

6-Silikona geçin

Eğer saçınızı düzleştirmek için maşa kullanıyorsanız, seramik ya da geleneksel metal maşalar yerine silikon bir maşa edinmek daha iyi olacaktır. Silikon maşalar saçınızı düzleştirmenin en hızlı yoludur, böylece saçınız daha az yıpranır. Saç kurutma makinesinde de saçın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan negatif iyonlar üreten iyonik modelleri seçerseniz daha iyi görünümlü saçlara kavuşursunuz.

7-Beyaz sirke

Beyaz sirke saçınızı yumuşatmanın ve parlatmanın harika bir yoludur. Saçınızı yıkadıktan sonra, 3 ölçü suya 1 ölçü sirke karıştırarak saçınıza uygulayın. Sirke saç derinizi derinlemesine temizler, saçınızın pH dengesini düzenler ve sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Beyaz sirke temin edemezseniz elma sirkesi ya da diğer sirke çeşitlerinden de benzer etkiyi elde edebilirsiniz.

Size sunduğumuz bu 7 öneriden hangisinin size daha uygun olduğunu deneyerek keşfedebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir diğer konu da, sağlıklı bir saç için sağlıklı bir cilt ve beden gerektiğidir. Cilt bakımınıza ve beslenmenize dikkat edip cildinizi ve saçlarınızı nemli tuttuğunuzda istediğiniz görünümde saçlara kavuşabilirsiniz. Dengeli beslenme cildinize ve saçlarınıza gerekli nemi sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.