Saçınızı parlatmak için bitkisel yağlar kullanın

0
parlak saçlar
parlak saçlar

Parlak ve canlı bir görünüme sahip saçlar güzelliğin ve sağlığın birer sembolleridir. Güneş, çok soğuk su ve saç boyama gibi etkenler saçlarınızın parlaklığını ortadan kaldırır. Saç kutikülleriniz zarar görmedikçe saçlarınız parlak kalır. Özel malzemeler, kaliteli saç bakım ürünleri ve evde kilerinizde ve buzdolabınızda rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerinizle saçlarınıza parlaklık kazandırmanız mümkün.

Shea yağı

Shea yağı bakım ürünlerinden biridir. Çoğu insan bunu nemlendirici faydaları bulunduğu için kullanır. Bu yağ saçlarınızı parlak göstermeye yarayacak bir malzemedir. Shea yağı sayesinde saçlarınızı kökten uca nem katabilirsiniz. Bu yağ sayesinde saçlarınızın yıpranmasını ve zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Limon Suyu

Saçlarınızın üzerinde ürün birikmesi varsa saçlarınız mat görünür. Böyle durumlarda saçlarınızın parlak görünmesi için saçlarınıza asidik bir durulama gerekir. Bu saçlarınızdaki birikmeleri ve sertliği ortadan kaldırmanıza yardımcı olduğu gibi saç kutiküllerinize iyi gelerek yumuşak ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlar.1 limonun suyu ile yarım bardak suyu karıştırıp saçınıza uygulamanız halinde asidik durulamayı gerçekleştirmiş olursunuz. Sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın.

Zeytinyağı

Zeytinyağı saçlarınızın elektriklenmesini engellemesinin yanında saçlarınızı nemlendirir ve onlara nem katmanızda size yardımcı olur. Saç nemlendiricileri içinde genellikle bulabileceğimiz bir malzemedir. Ayrıca evde rahatça bulabileceğimiz bir üründür. Saçlarımıza bu ürün ile parlaklık kazandırmamızın yolu ise saçlarımızı şampuanlamadan önce zeytinyağı uygulamamızdır. Diğer bir yöntem ise saçlarımızı yıkamadan önce onlara zeytinyağı sürüp, bu şekilde 20 dakika beklemektir.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı da zeytinyağı ile benzer özelliklere sahiptir. Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan doğal yağlar saç kutiküllerine iyi gelerek saçlarda yumuşatıcı etki yaratır. Hindistan cevizi yağını tıpkı zeytinyağı gibi bazı saç bakım ürünlerinin içinde de bulmamız mümkündür. Hindistan cevizi yağını tek başına saçlarımıza uygulayarak 2 veya 3 saat saçımızda beklettikten sonra durulamamız yeterlidir.

Saçlarınıza parlaklık kazandırmanızda size yardımcı olabilecek malzemeler nelerdir?

Saç kutikülleriniz zarar görmedikçe saçlarınız parlak kalır. Özel malzemeler, kaliteli saç bakım ürünleri ve evde kilerinizde ve buzdolabınızda rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerinizle saçlarınıza parlaklık kazandırmanız mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.