Saçkırana sarımsakla çözüm

0
Sarı saç
saçkırana çözüm

Birçok bayanda ya da erkekte görülen saçkıran hastalığı bir saç hastalığı gibi görülse de aslında cilt hastalığıdır ve vücudun her bölgesinde görülebilir. Sizlere bu yazımızda saçkırana sarımsakla çözüm hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki halk arasında saçkırana iyi geldiği bilinen en doğal çözüm sarımsaktır. Bu gayet doğal bir yöntemdir ve doğrudur çünkü sarımsağın öz suyu saçkıran tedavisinde gerçekten de çok faydalıdır. Saçkırana bağışıklık sisteminde görülen bazı hastalıkların neden olduğu kanıtlanmıştır. Saçkıran saçta, bıyıkta, kaşta, kirpiklerde ve sakal gibi bölgelerde görülebilen dairesel biçimde kılların dökülmesi ile fark edilen rahatsızlıktır. Gelelim saçkırana sarımsakla çözüm yolları nelerdir. Sizlere önce uygulamanız gereken tedavi metodunu anlatmayla başlayalım.

Saçkırana sarımsaklı tedavi için 3 diş sarımsağı içine 1 tatlı kaşığı tuz atarak ezin ve 1-2 damla sirke ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı saçkıran olan bölgeye uygulayın ve 25-30 dakika bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz ve 1 ay sonunda saçkıran sorununa kesin çözümü bulduğunuzu fark edeceksiniz.

Saçkırana sarımsakla çözüm bulmak kolay ve masrafsızdır. Ayrıca saçkıran psikolojik nedenlerden görülebildiği için moraliniz düzeldiğinde sorununuz da azalacaktır. Bu nedenle stresten de uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca sizlere bir sarımsak küründen daha bahsetmek istiyorum. 5-6 diş sarımsağı iyice ezin küçük su şişesinin içine su doldurun ve ezdiğiniz sarımsakları suyun içine dökün, içerisine 2 çay kaşığı çörek otu ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı 3 gün ağzı kapalı bir şekilde bekletin ve 3. günün sonunda saçkıran olan bölgeye uygulayın. Hazırladığınız karışımı 1 ay boyunca azar azar miktarlarda olmak üzere vakit buldukça saçkıran olan bölgeye sürün. 1 ay sonunda saçkırana sarımla çözüm bulmuş olacaksınız.

Saçkırana sarımsakla aradığınız çözümü bulabilirsiniz. Fakat bunu abartmak saçlarınıza zarar verebileceği gibi cilt deriniz için de zararlı olacaktır. Bu nedenle sarımsak tedavisini abartmamanızı söylemeliyiz. Sarımsak tedavisini haftada en fazla 2 kez uygulayın. Günün her saati saçkıran bölgesine sarımsak sürerek cildinizin tahriş olmasına neden olmayın. Sizlerde sarımsak sayesinde bilinçli bir tedavi uygulayarak saçkırana çözüm bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.