Saçlara hacim kazandırma yolları

| 2015/01/31 | 0 Comments
Kabarık saçlar

Hacimli saçlar

Stiliniz nasıl olursa olsun, saçlarınızın hacmi ve dolgunluğu onların daha iyi ve sağlıklı görünmesini sağlar. Çoğu kadın saçlarına hacim kazandırma yolu olarak hızlı bir çözüm olan saç kurutma makinelerini tercih etseler de bu yöntemin saçları için pek de iyi olmadığının farkında değildirler. Saç kurutma makineleri yardımıyla hacim kazandırılmaya çalışılan saçlar zamanla zarar görmeye başlar. Bunu önlemek için birkaç basit ipucu bulunmaktadır.

Saçlara hacim kazandırmak için malzemeler

  • Saç kurutma makinesi
  • Saç maşası ve silindir biçimli saç fırçası

Saçlara hacim kazandırmak için adımlar

1

Saç kurutma makinesini kullanmaya başlamadan önce saçlarınızın yüzde sekseninin kurumasına izin verin. Çünkü ıslak saça uygulanan saç kurutma makinesiyle kurutma işlemi saçınızın ciddi şekilde kurumasına ve zarar görmesine sebep olur. Buna ek olarak asla nemli saçta fön için kullandığımız silindir biçimli saç fırçalarını kullanmayın. Bunun sebebi ise saçlarınızın nemliyle esnek ve kırılmaya müsait oluşudur. Geniş dişli taraklar kullanmak yerine saçlarınıza verilebilecek zararları aza indirebilmek için başka malzemeler ya da yöntemler kullanın.

2

Saç kurutma makinesiyle saçlarınıza hacim katarken parmaklarınızın saçlarınız arasında kolayca kayabilecek biçimde olmasını ve saçlarınızın dört santimetre kadar kabarmasını sağlayın. Saçlarınızı düşmelerini istediğiniz yönün zıttına yatırın ve saçlarınızın diğer tarafını da kurutun. Saçlarınızı serbest bıraktığınız zaman kazandırdığınız hacmi fark etmelisiniz.

3

Saçlarınızın köklerini iyice kurutmanız durumunda her türden saça hacim katabilirsiniz. Saçınıza kazandırdığınız hacmin sürmesini istediğiniz zaman saçlarınızı yatırdığınız kısmın tam tersine yatırarak saçlarınızı yeniden şekillendirin. Örneğin, eğer maşa ya da saçlarınızı kıvırmada kullandığınız fön fırçalarından kullanıyorsanız.

Etiketler: , ,

Kategori: Dalgalı Saç Bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir