Saçları daha hızlı uzatmak için gerçekten işe yarayan 7 yöntem

0
Uzun saçlar
Hızlı saç uzatma

Biliyorum, Google’da saçları uzatmak için en iyi yöntemleri arayıp duran tek kadın ben değilim. Hepimiz aynı yollardan zaman zaman geçiyoruz. Özellikle de kuaförünüzün sizi anlamayıp fazla kestiği kötü bir saç kesimi sonrası harıl harıl saçları hızlı uzatma yolları arıyoruz. Ben de bu konu üzerine epeyce araştırma ve denemeler yaptıktan sonra size gerçekten işe yarayan saçları daha hızlı uzatma yolları ile ilgili bir derleme yapmaya karar verdim. Bazıları protein alımını arttırmak veya vitamin hapları kullanmak gibi çok basit yöntemler olsa da işe yaradıklarına emin olabilirsiniz. İşte saçlarınızı daha hızlı uzatmanıza yardımcı olacak o yöntemler:

1-      Folik asit vitamin takviyesi

Şahsen, folik asit kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra saç ve tırnaklarımdaki değişimi kendi gözlerimle gördüm. Ancak siz vitamin destek ürünü olarak kullanmak zorunda değilsiniz. Folik asitten zengin gıdaları diyetinize dahil ederek de folik asit alımınızı arttırabilirsiniz. Portakal ve limon gibi narenciyeler ve ıspanak gibi yeşil sebzeler mükemmel folik asit kaynaklarıdır. Benim görüşüm, folik asit alımının saçları hızlı uzatmak için en kolay ve kullanışlı yöntemlerden biri olduğu.

2-      Bol su için

Vücudunuzu susuz bırakmamak kulağa çok basit bir öneri gibi gelebilir ancak çoğumuz hızlı yaşam temposunun içinde yeterli sıvı tüketmiyoruz. Günde en azında 8 su bardağı su tüketmek sağlığınıza birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Ancak biz şimdi saç kısmına odaklanalım. Ne kadar su içerseniz saçlarınız da o kadar sağlıklı olacak, o kadar hızlı büyüyecektir. Bu sadece saçlarınızın değil, tüm vücudunuzun faydalanacağı, uygulaması çok kolay bir öneri.

3-      Saçlarınızın ısıya maruziyetini azaltın

Bu öneri saç tipinize göre biraz değişiklik gösterebilir. Ben çok şanslıyım ki saç tipim hiç saç kurutma makinesi kullanmadan saçlarımı kurutmama müsait. Ancak saç tipiniz benimkinden farklı ise bu öneri size çok uygun olmayabilir. Ama eğer mümkünse, saçlarınızın kendi kendine kurumasına müsaade edin. Saçınıza ne kadar az ısı uygularsanız o kadar az kırılır, o kadar az zarar görür. Bu sayede saçlarınız daha hızlı uzar.

4-      Protein alımını arttırın

Protein alımını arttırmak saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız kesinlikle yapmanız gereken anahtar bir bileşen. Proteinin saçlarınıza nasıl etki ettiği ile ilgili bir sürü kimyasal terim yazabilirim ancak daha basit bir şekilde anlatacağım. Protein saçlarınızın sağlıklı ve uzun olması için gereklidir. Ne kadar protein alırsanız saçlarınız o kadar sağlıklı olur, o kadar hızlı uzar. Hindi, tavuk, balık ve tavuk çok iyi protein kaynaklarıdır. Bu besinleri düzenli olarak tüketerek protein alımınızı arttırabilirsiniz.

5-      Saç derinize masaj yapın

Saç derisi masajı için cafcaflı yerlere gitmeniz veya bir sürü para dökmeniz gerekmiyor. Yani isterseniz yapabilirsiniz ama yapmanıza gerek yok. Her gün yalnızca 5 dakikanızı saç derinize masaj yapmaya ayırarak o bölgedeki dolaşımı arttırabilirsiniz. Dolaşımın artması da saçlarınıza daha çok besin ulaşması ve saçlarınızın daha sağlıklı ve hızlı uzaması anlamına gelir. Çok basit göründüğünün farkındayım ama bu gerçekten işe yarayan bir yöntem.

6-      Saçlarınızı çekmeyin

Saçlarınızı arkaya doğru ne kadar çekerseniz saçlarınızın o kadar kırılmasına ve zarar görmesine neden olursunuz. Bunun yanında saçların sürekli gerilmesi onlara zarar vermekle kalmaz, büyümelerini de yavaşlatır. Saçlarınızı arkadan topluyorsanız çok sıkı yapmayın.

7-      Çok sık fırçalamayın

Saçlarınızı en fazla günde bir veya iki kez fırçalamaya çalışın. Eğer saçlarınızı çok fırçalarsanız saçlarınıza uyguladığınız gerilim artacağından onlara zarar verirsiniz. Bazen saçlarınızı fırçalamak onların faydasına gibi gelebilir ancak sürekli ve sık bir şekilde saçları fırçalamak onlara iyi gelmeyecektir. Dikkatli olun.

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için bir sürü yöntem var! Bu saydığımız yöntemlerden bazılarını zaten farkında olmadan yapıyor bile olabilirsiniz. Sizin saçlarınızı daha hızlı uzatmak için kullandığınız özel bir yöntem var mı? Eğer varsa bunu yorum yaparak herkesle paylaşabilirsiniz. Fazladan birkaç yöntemden zarar gelmez!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.