Saçları en etkili şekilde uzatmanın 11 yolu

0
Kızıl saç
Uzun saçlar

Günümüzde bazı kızların saçlarını uzatma hevesinde olduğunu ve bu uzatma işlemi gerçekleşirken birçok problem yaşadığını biliyoruz. Bu konu benim için acı verici bir durum, tecrübelerime dayanarak söylüyorum. Ama saç bakımının bir tür özveri olduğunu anlamak gerekir. Bunu başarmak çok zor değil, hatta saçlarınız düzenli uzadığında muhteşem görünecektir. Birçok kadın bu tür uzun ve sağlıklı saçlara çok para harcayarak ulaşacağını sanıyorlar fakat inanın bana yanılıyorlar. Size saçınızı nasıl iyi büyüteceğinize dair birkaç ipucu vereceğim. Ancak bu adımları dikkatle izlemeniz gerekir. Bu ipuçları sayesinde aylardır hayal ettiğiniz sağlıklı ve uzun saçlara sahip olacaksınız.

 • Biyotin tüketin

 Bence, harika saçlara sahip olmak istiyorsanız farklı takviye ve bilinmedik ürünler kullanmamanızda fayda var. Sadece size bu konuda yardımcı olacak ürünleri kullanmak sizin için faydalı olacaktır. Örneğin, saçlarınızı sağlıklı ve uzun yapmak için en etkili yolardan biri Biyotin kullanmaktır. Bunun yanı sıra, sadece saçlarınıza değil cildinizin daha yumuşak ve parlak olmasında da yarar sağlayacaktır. Eğer Biyotin sizi korkutuyor ise ben sizin bu korkunuza son vereceğim. Biyotin bir tür B vitaminini içerir ve vücudunuz bunu gereğinden fazla almaz, bundan emin olabilirsiniz. Biyotine örnek olarak; balık, tohum, yumurta ve fındığı verebiliriz. Bu besin vücudun kolajen üretimini uyarır ve aynı zamanda proteinleri yeniden inşa etmek için yardımcı olur ve böylece saçlarınızın büyümesine ve gücünü arttırmasına yardımcı olur.

 • Yeşillik yiyin

Tüm yeşilliklerin vücudumuz için çok faydalı olduğu bilinen bir gerçektir. Belki biraz şaşıracaksınız ama yeşillikler saçınız için çalışıyor. Yeşilliklerde Folat, B vitaminleri, Demir ve E vitaminleri bulunur. Bunların yanına ıspanağı da ekleyebiliriz. Yeşil yapraklı besinleri sebzelerle birlikte yiyin ve bunlar saç dipleriniz besleyecek ve daha güçlü olmasını sağlayacaklardır.

 • Yeterince protein alın

Saçınız da büyüme sorunu varsa sadece biraz daha protein alın. Bol miktarda protein tükettiğinizde hem kaslarınız sağlıklı bir şekilde gelişimini sağlar hem de saçlarınız. Saçlarınıza muhteşem bir görünüm kazandıracaktır. Protein eksikliği genellikle kollajen üretimin azalmasına yol açar. Bu nedenle saçın ana bileşeni proteindir. Eğer yemek sırasında 20-30 gram protein alırsanız vücudunuz için oldukça yeterli olacaktır. Ayrıca, protein sayesinde vücudunuzdaki karbonhidrat ve yağlardan kurtulabilirsiniz. Size önerdiğim bu tavsiyeleri uzun zamandır sürdürüyorum ve saçlarım uzun, parlak, sağlıklı.

Fındık, yumurta, tohum, balık, organik tavuk, yoğurt… Bu besinler protein bakımından oldukça etkilidir.

 • Çok şeker iyi değil

Bu durumu şöyle düşünebilirsiniz, nasıl ki kafein ve alkol vücudunuza zarar veriyorsa, şeker de aynı şekilde vücudunuza zarar verir. Bunların bağımlısı iseniz kolajen arızası kaçınılmazdır. Genellikle saç kırılması, akne ve sağlık bozulmasına yol açar. Çok şeker yemeniz strese yol açar ve bu durum ruh halinizi de etkiler. Vücudunuzdaki kolajen böyle dönemlerde kolayca kırılmış olur. Böyle bir durumdayken, yürümek, spor yapmak ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek sizin için iyi olabilir.

 • Nemlendirici için Hindistan cevizi yağı kullanın

Mümkünse bu yağı kullanın, çünkü gerçekten çok etkilidir. Saçlarım kuruduğu zaman Hindistan cevizi yağını kullandım ve gerçekten faydasını gördüm. Şimdi gerçekten mutluyum, sonuçlar harika. Yapmanız gereken avuç içine bir miktar Hindistan cevizi yağı almanız ve şaç uçlarından başlayarak sürmeniz. Sonra saçlarınızı kurulayın. Çok sürmekten kaçınmanızda fayda var. Hindistan cevizi yağı kullanmanın diğer bir yolu da saç maskesi yapmak. Eğer saçlarınızı parlak yapmak istiyorsanız kurutmadan sonra hafifçe bu yağı sürmeniz gerekir. Muhteşem bir görünüm için size garanti veriyorum.

 • Aşırı ısıyı bırakın

Saçlarınız için tüm araçları unutun. Saçlarınız biraz dinlenmelidir. Bugün bir sürü genç kız saç düzleştirici kullanıyor, ben ise bunları size önermiyorum. Bu tür araçlar saçlarınız için kesinlikle zararlıdır. Olumsuz etkilerden ve aşırı sıcaktan korunmak için özel plakalı ve daha iyi bir araç aldım. Hafta sonları saçlarınızı rahat bırakın ve yıkamayın. Arada yağlanması, saçlarınızın beslenmesini sağlar. Hava yardımı sayesinde saçlarınızı doğal bir şekilde kurutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Fön makinası kullanmaktan kaçının. Saçınız aşırı ısı kullanmadan daha kolay uzar.

 • Her gün yıkamayın

Saçınızı büyütmek istiyorsanız her gün yıkamaktan vazgeçin. Her gün yıkamak sadece arzu edilen sonucu önler. Arada saçınızı doğal yağ ile baş başa bırakmanız da fayda var. Her gün yıkamak bu yağları götürür ve saçınıza zarar verir. İki gün içinde sadece birkaç kez saçınızı yıkamanızda fayda var. Kesinlikle daha iyi olacaktır.

 • Atıştırmalık için tohum ve fındık kullanın

Bu tür ceviz, ayçiçeği tohumu, kenevir tohumu, chia tohumu ve fındık saçlarınızın büyümesinde ve daha güçlü olmasında yararlı olacaktır. Bunları yedikten sonra gerekli besinler saçlarınız daha güçlü ve parlak olacaktır. Bu besinler saçlarınızın kırılmasını engeller ve sürekli nemli tutmasını sağlar.

 • Saçınızı bağlayın

Çoğu kadın saçları bağlamanın önemsiz olduğunu düşünüyor. Eğer onlardan biriyseniz hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Bu yol sizin için harika bir yoldur saçlarınızı uzatmak için. Bu şekilde saçlarınızın oksijen akışı artacak ve kökleriniz canlanacak.

 • Zoru deneyin

Burada saçınızın büyümesi için en önemli öneriyi söyleyeceğim. Bu büyük sonuca ulaşmak için çok çaba sarf ettiğiniz ve belli bir yol aldınız. Bunu gayet iyi biliyorum. Benzer hataları bir daha yapmayın. Eğer saç stilinizi ve saçınızın görünümünü değiştirmeye karar verdiyseniz, bu kararınızda sonuna kadar gidin. Hemen kesmeyin ve sadece uçlarını aldırmak için kuaföre gidin.

 • Yağ tedavisi

Yağ tedavisi, saç bakım sürecinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Yağlar saçlarınıza muhteşem bir görünüm ve yumuşaklık katar. Saçlarınız için gerçekten iki tane harika yağ var. Bunlar Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağıdır. Eğer saç maskesi yapmak istiyorsanız haftada bir defa zeytinyağı ile birlikte yapabilirsiniz. Zeytinyağını saçınızda 45 dakika bekletin ve sonra iyice yıkayın. Herkes parlak ve zarif saçlarınıza hayran kalacak. Ve bu kadar hızlı büyüdüğüne şaşıracaklar.

Saçları uzatmak oldukça zor bir süreçtir, bundan emin olabilirsiniz. Bunun için ekstra zamana ve sabra ihtiyacınız var. Bu yazımda bahsettiğim tüm öneriler denendi ve etkileri kısa sürede görüldü. Saçlarınızı gerçekten büyütmek istiyor musunuz?

Ve bu konuda deneyimleriniz varsa lütfen sizde bizimle paylaşın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.