Saçları güçlendirmek

| 2012/10/18 | 0 Comments

 

Sağlıklı saçlar

Güçlü Saçlar

Sağlıklı saçlar güzel saçlar için anahtardır. Kadınlar ve erkekler saçlarını sağlıklı ve iyi görünümlü tutmak için tonlarca para harcamaktadır. Saçlarımız aslında bizi tanımlar. Saçlarınızla kişisel stilinizi ifade edebilirsiniz. Saç bu kadar önemliyken onları güçlü ve sağlıklı tutmak da  önemli değil mi? Herkes saçlarını sever ancak gerekli özeni herkes göstermez. Saçınızı, güzel, güçlü ve sağlıklı tutmak için neler yapmanız gerektiği konusunda birkaç önerimiz olacak:

1

Saç tipiniz karma, yağlı veya kuru olabilir. Saçları güçlendirmek için saç tipinize uygun ve  pH dengeli bir şampuan kullanın. Eğer saç tipinizden emin değilseniz kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Ekstra parlaklık için, şampuan ve saç kremini soğuk su ile durulayın.

2

Saçları güçlendirmek için her gece yatmadan önce saçlarınızı fırçalayın. Başınızı aşağı doğru atın ve saçlarınızı arkadan öne doğru fırçalayın. En az 50 kez tekrarlayın. Daha uzun ya da daha kalın saçlar için 100 defa tekrarlayın. Bu işlem gün boyunca kirlenen kafa derinizi temizlemek için çok uygundur. Aynı zamanda daha hızlı saç uzaması için saç derinizin doğal yağlar ve oksijen salgılamasına yardımcı olacaktır.

3

Saçları güçlendirmek için iyi dengeli beslenin. İyi bir beslenme tarzı saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Peki sağlıklı saçlar için neler yemelisiniz? Somon saçınız için en iyi besindir. Somon kafa derisinin sağlığı ve mat görünümünün önlenmesi için gerekli olan Omega-3 yağ asitleri ile doludur. Ispanak sağlıklı saçlar için bir diğer süper besindir. A ve C vitaminleri vücudun sebum üretmesine yardımcı olur.

4

Saç derinizdeki aşırı kir ve yağ birikintisini temizlemek için elma sirkesi ile haftada bir kez saçınızı durulayın. Saçları güçlendirmek için şampuanlama ve kurulamadan önce bunu yapın. Parmaklarınızla saç diplerinize dokunduğunuzda bir fark hissedeceksiniz ve saçlarınız çok daha doğal bir parlaklık kazanacaktır.

5

Saçları güçlendirmek için saçınızı fırçalamadan önce neredeyse tamamen kuruyana kadar bekleyin. Islak saç elastikiyetini kaybetmiştir. Saçların kuru olması eğer saçlarınız kıvırcık değilse geniş dişli bir tarakla nazik ve etkili bir fırçalama için en iyi seçenektir.

Etiketler: , , ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.