Saçları gür göstermek için deneyebileceğiniz yöntemler

0
Gür saçlar
Saçları gür göstermek için

Yumuşak pürüzsüz ve gür görünümlü saçlar insanın kendisini güzel ve sağlıklı hissetmesini sağlayan etkenlerdendir. Saçlarınızın gerek genetik özelliklerinizden gerekse de beslenme alışkanlığınızdan gelen görüntüsünü değiştirip daha da iyileşmesini sağlayabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. İşe ilk önce beslenme alışkanlığınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Bunu bol bol su içerek, sağlıklı sebze, meyve, tahıl, protein açısından zengin besinler, (yumurta, fındık, fasülye, et gibi) ve omega3 yağları içeren besinler tüketerek desteklemelisiniz. Saçlarınızı gece yatarken salmaya çalışın çünkü yatarken taktığınız saç tokaları saçlarınızı kırabilir. 

Saçları gür göstermek için malzemeler

  • Doğal kıllı saç fırçası
  • Doğal saç bakım ürünleri
  • Silikon parıltı spreyi

Saçları gür göstermek için adımlar

1

Saçlarınızı her gün  saç tellerinize zarar veren saçlarınızı yıpratan metal veya plastik kıllı fırçalar yerine doğal kıllı saç fırçalarıyla taramaya özen gösterin. Saçlarınızı tararken bir yandan ellerinizle üst kısımlara hafif bastırarak saç tellerinizin kırılmalarını önleyebilirsiniz.

2

Saçlarınızın nemine zarar verip onların yıpranmalarına sebep olmayacak doğal saç kremi ve şampuan kullanın. Saçlarınızı ağırlaştıracak saç bakım ürünleri yerine doğal saç bakım ürünleri kullanarak saçlarınızı parlak ve gür göstermeniz daha kolaydır.

3

Saçlarınıza uyguladığınız şampuan ve saç kreminizi iyice durulayınız. Saçlarınızı ağırlaştıracak saç kremi ve şampuanları kullanmaktan kaçınarak saçlarınızın yağlı ve yıpranmış görünümünden kaçınabilirsiniz. Eğer içerdikleri kimyasallara rağmen kullandığınız saç bakım ürünlerinin saçlarınıza iyi bir görünüm kattığını düşünüyorsanız da onları ayda en fazla iki kere kullanımla sınırlamayı deneyin.

4

Saçlarınıza her iki günde bir silikon parıltılı saç spreyi sıkarak saçlarınızın nemini koruyabilir, yumuşaklaşmalarını kolay açılmalarını sağlamanızın yanında onları yıpranmaktan ve kırılmalardan da koruyabilirsiniz.

5

Saç kurutma makineleri, saç maşaları ve saç düzleştiricilerinden uzak durun. Kimyasal içerikli ve elektronik malzemeleri kullandığınız uygulamalar  her ne kadar memnun kalsanız da saçlarınızı yıpratıp kıracaklardır.

6

Saçlarınızın kırıklarını düzenli olarak aldırmanız saçlarınızın daha hızlı uzamalarını, daha canlı ve gür görünmelerini sağlayacaktırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.