Saçlarımızın elektriklenmesini nasıl azaltabiliriz?

| 2015/02/10 | 0 Comments
Kızıl saçlar

Saçların elektriklenmesini önleyin

Saçlarınız kuru ve elektrik yüklüyken uçuşur ve dağınık bir görüntü sergiler. Yıkama sonrasında saç kurutma makineleri kullanarak kurutulan saçlar kökten uca kurusalar da makineyle kurutuldukları için elektriklenirler. Oysa elektriklenmeyen saçlar dışarıdan da görüldüğü gibi yumuşaktırlar ve düzeltilmeleri kolaydır. Saçlarımızın elektriklenmesini engellemek ve düzgün saçlara sahip olabilmek için silikon bazlı saç ürünleri kullanılabiliriz.

Elektriklenmeyi azaltmada yardımcı olabilecek malzemeler

  • Silikon bazlı şampuanlar ve saç kremleri
  • Doğal kıllara sahip saç fırçaları
  • Yumuşatıcı, kurutucu kağıtlar

Elektriklenmeyi azaltmak için adımlar

1

Saçınızı silikon bazlı şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Clairol, Aveda, Pantene ve Infusium gibi markaların saç ürünleri silikon bazlıdır. Bu markaların ürünlerini marketlerde ve eczanelerde bulabilirsiniz. Silikon bazlı ürünler saçlarınızdaki elektrik yüklerini nötrler ve elektriklenip uçuşmalarını engeller.

2

Doğal kıllı saç fırçalarıyla saçlarınızı tarayın. Sentetik ve plastik kıllı saç fırçaları ile saçlarınızı taramanız saçlarınızın elektriklenmelerine sebep olur. Yapay kılları olan saç fırçalarını saçlarınızda kullandığınızda elektriklenen saçlarınızın kırılıp tarakta kaldıklarını görebilirsiniz.

3

Saçlarınızı yumuşatıcı, kurutucu kağıtlarla ovalayın. Bu kağıtlar kıyafetleriniz konusunda size yardımcı oldukları kadar saçlarınızda da yardımcı olacaklardır. Çanta, cüzdan veya ceplerinizde  yumuşatıcı, kurutucu kağıtlardan taşırsanız saçlarınızın elektriklendiğini fark ettiğinizde  çıkarıp  bu kağıtlarla ovalayarak saçlarınızın elektriklenmelerine müdahale edebilirsiniz. Eğer yumuşatıcı, kurutucu kağıtların saçlarınızda bıraktığı kokudan memnun değilseniz bu kağıtların kokusuz olanlarını da kullanabilirsiniz.

4

Saçlarınızı günaşırı çıkmaktan kaçının. Düzenli olarak günaşırı saçlarınızı yıkamanız,

Etiketler:

Kategori: Dalgalı Saç Bakımı, Saç Bakımı

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir