Saçların dökülmemesi için evde uygulayabileceğiniz kür

0
Saçların dökülmemesi için evde uygulayabileceğiniz kür

 Saçlar yeterli beslenmediklerinde, mevsim geçişlerinde ve çeşitli rahatsızlıklara bağlı olarak normalden fazla dökülebilir. Bu durum sürekli olarak devam ettiğinde saçlarda azalmaya neden olacaktır. Dökülen saçların tekrar çıkması ise zaman alır. Hatta bazı durumlarda saç hücreleri öldüğünden yeni saçlar çıkmayabilir.

Saçlara gereken özeni gösterdiğimizde saç dökülmesine çözüm getirebilirsiniz. Bunun için saçlara düzenli olarak bakım uygulamak gerekir. Bu makalemizde saç dökülmesini azaltacak, saçlarınızı besleyecek ve güçlendirecek bir kürden bahsetmek istiyoruz.

Saç dökülmesine çözüm elde etmek için kullanacağınız malzemeler kolay bulunur olduğundan bu kürü rahatlıkla evde uygulayabilirsiniz. Aktarlardan alacağınız hint yağından 3 yemek kaşığı kadar küçük bir kaba koyun. Yumurtanın yalnızca sarısını hint yağının üstüne ekleyin. Yarım limonu sıkın ve suyunu bu karışıma koyun.  Son olarak bir tatlı kaşığı kadar alkol ekleyerek karıştırın.

Elde ettiğiniz bu karışımı özellikle saç diplerine sürün. 30 dakika kadar saçınızda bekletip saçınızı yıkayabilirsiniz. Saç dökülmesine çözüm elde etmek için ayda dört kez bu şekilde bitkisel saç bakımı uygulanması tavsiye edilmektedir. Bitkisel bakım ile saçlar eski sağlığına kavuşabilir ve aynı zamanda saç deriniz için cilt bakımı da yapmış olursunuz. Bitkisel bakımla eğer hormonal bir bozukluğunuz veya kan değerlerinizde bir eksiklik yoksa saç dökülmesine çözüm bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.